Szukaj

Niemcy przekazali ciało polskiego kierowcy. Są już wyniki sekcji zwłok

27-12-2016 18:48
Zamach w Berlinie - ciężarówka wjechała w tłum Fot. CNN / Twitter / screen
Podziel się

TVP Info podaje, że według nieoficjalnych informacji ciało polskiego kierowcy, który został zamordowany w poniedziałek w Berlinie zostało już przekazane przez niemieckich śledczych.

Aldona Lema, naczelniczka zachodniopomorskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Szczecinie, poinformowała, że polscy śledczy wraz z ekspertami z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie rozpoczęli czynności z zakresu medycyny sądowej.

Dalsza część śledztwa objęta jest tajemnicą - Ma to związek z dobrem śledztwa podyktowanym po pierwsze kwalifikowaną formą zabójstwa ze względu na rozbój i motywację czynu jako godnego potępienia – tłumaczyła prokurator, zaznaczając, że chodzi o zdarzenie o charakterze terrorystycznym.

Koniecznie przeczytaj: Po zamachu w Berlinie Niemcy mają nowego bohatera. Jest nim... imigrant z Libanu

Czytaj też: Posłowie okupujący Sejm wydali „oświadczenie” ws. zamachu w Berlinie [WIDEO]

Wykonujemy czynności nie tylko na terytorium Polski. W niektórych sytuacjach musimy pewne rzeczy utrzymać w tajemnicy ze względu na czynności, prowadzone przez prokuratorów w innych państwach – podkreśliła.

Musimy jak najszybciej zgromadzić materiały dowodowe, aby stanowiły one podstawę do postawienia zarzutów lub w stan oskarżenia sprawców przestępstwa – dodała Lema.

Śledztwo w sprawie zabójstwa Łukasza Urbana zostało wszczęte we wtorek 20 grudnia, dzień po zamachu przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Warto przeczytać: Ciężarówka z zamachu w Berlinie… eksponatem w muzeum?

Podziel się