Szukaj

Niemcy chcą nam wcisnąć Tuska na premiera. Co na to Polacy? Ta sonda jest miażdżąca [WIDEO]

27-07-2017 21:09
Donald Tusk, 2012 Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Niemiecka prasa oficjalnie przyznała, że dla naszych sąsiadów wymarzonym premierem byłby Donald Tusk. Telewizja Publiczna zapytała o opinię w tej sprawie Polaków. „Król Europy” nie będzie zadowolony…

W otwartych atakach oraz próbach ingerencji w polskie sprawy, jakich w ostatnim czasie coraz częściej dopuszczają się politycy niemieccy oraz zdominowana przez Berlin Komisja Europejska, aktywny udział biorą również media.

W środę w niemieckim „Die Welt” ukazał się artykuł, którego autor jednoznacznie przyznał, że z punktu widzenia niemieckich polityków najlepszym premierem Polski byłby Donald Tusk. Jako moment objęcia sterów polskiego rządu przez obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej dziennikarz wskazał najbliższe wybory parlamentarne w Polsce.

Jednak zupełnie odmiennego zdania są sami Polacy. W krótkiej sondzie ulicznej, zaprezentowanej przez TVP Info, pytani przechodnie potwierdzili, że wynik wyborów w 2015 roku oraz ostatnich badań opinii publicznej w sprawie preferencji politycznych nie były przypadkowe.

Koniecznie przeczytaj: „Die Welt” twierdzi, że Niemcy nie są Polsce nic winne

Czytaj też: Donald Tusk spotkał się z Andrzejem Dudą. Obaj zmierzyli się wzrokiem [FOTO]

Wszyscy pytani negatywnie odnosili się do ewentualnego powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Nie zabrakło głosów bardzo krytycznych wobec byłego premiera.

Dla mnie ten człowiek jest już skończony – stwierdził wprost jeden z pytanych.

Uczestnicy sondy nie kryli też oburzenia wobec samego faktu próby ingerencji Niemców w sprawy wewnętrzne Polski.

Niech pilnują swoich spraw – komentowali.

Niech się rządzą swoim krajem, do nas niech się nie wtrącają. To, co chcą Niemcy, to ich sprawa, ale to my decydujemy – mówili.

Warto przeczytać: Tusk sam się pogrążył. Chciał zakpić z Kaczyńskiego, a sam przyznał się do czegoś, do czego, jako były premier nie powinien [WIDEO]

Podziel się