Szukaj

Niemcy chcą nam wcisnąć Tuska na premiera. Co na to Polacy? Ta sonda jest miażdżąca [WIDEO]

27-07-2017 21:09
Donald Tusk, 2012 Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Niemiecka prasa oficjalnie przyznała, że dla naszych sąsiadów wymarzonym premierem byłby Donald Tusk. Telewizja Publiczna zapytała o opinię w tej sprawie Polaków. „Król Europy” nie będzie zadowolony…

W otwartych atakach oraz próbach ingerencji w polskie sprawy, jakich w ostatnim czasie coraz częściej dopuszczają się politycy niemieccy oraz zdominowana przez Berlin Komisja Europejska, aktywny udział biorą również media.

W środę w niemieckim „Die Welt” ukazał się artykuł, którego autor jednoznacznie przyznał, że z punktu widzenia niemieckich polityków najlepszym premierem Polski byłby Donald Tusk. Jako moment objęcia sterów polskiego rządu przez obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej dziennikarz wskazał najbliższe wybory parlamentarne w Polsce.

Koniecznie przeczytaj: „Die Welt” twierdzi, że Niemcy nie są Polsce nic winne

Czytaj też: Donald Tusk spotkał się z Andrzejem Dudą. Obaj zmierzyli się wzrokiem [FOTO]

Jednak zupełnie odmiennego zdania są sami Polacy. W krótkiej sondzie ulicznej, zaprezentowanej przez TVP Info, pytani przechodnie potwierdzili, że wynik wyborów w 2015 roku oraz ostatnich badań opinii publicznej w sprawie preferencji politycznych nie były przypadkowe.

Wszyscy pytani negatywnie odnosili się do ewentualnego powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Nie zabrakło głosów bardzo krytycznych wobec byłego premiera.

Dla mnie ten człowiek jest już skończony – stwierdził wprost jeden z pytanych.

Uczestnicy sondy nie kryli też oburzenia wobec samego faktu próby ingerencji Niemców w sprawy wewnętrzne Polski.

Niech pilnują swoich spraw – komentowali.

Niech się rządzą swoim krajem, do nas niech się nie wtrącają. To, co chcą Niemcy, to ich sprawa, ale to my decydujemy – mówili.

Warto przeczytać: Tusk sam się pogrążył. Chciał zakpić z Kaczyńskiego, a sam przyznał się do czegoś, do czego, jako były premier nie powinien [WIDEO]

Podziel się