Szukaj

Niejasne okoliczności śmierci działacza Kukiz’15. „Był mocno skonfliktowany z lokalną policją”. „Nie wierzymy w samobójstwo”

22-11-2016 13:25
Logo ruchu Kukiz 15
Podziel się

Posłowie Kukiz’15 domagają się od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry objęcia osobistym nadzorem śledztwa w sprawie śmierci jednego z działaczy ugrupowania. Mężczyzna zmarł w niedzielę wieczorem w szpitalu w Garwolinie. Okoliczności jego śmierci są bardzo niejasne.

Politycy Kukiz’ 15 domagają się także od ministra spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczaka przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego w garwolińskiej policji. O śmierci działacza poinformował dzisiaj na konferencji prasowej w Sejmie wiceprezes Kukiz’15, Stanisław Tyszka.

Posłanka Anna Siarkowska dodała, że okoliczności, w jakich zmarł 36-letni Ireneusz F. (ze względu na dobro rodziny jego nazwisko utajniono) są bardzo niejasne. Zaznaczyła, że mężczyzna „był mocno skonfliktowany” z miejscową policją i otrzymywał wielokrotnie mandaty za drobne wykroczenia - za niezapięte pasy czy za zignorowanie znaku drogowego.

Koniecznie przeczytaj: Posłanka Kukiz’15 wyśmiała Morawieckiego w TVN: „Ma nowe pomysły, zakochuje się w nich, po czym wychodzi i prezentuje slajdy”

Czytaj też: Poseł Kukiz’15 skompromitował posłankę Nowoczesnej. Jednym zdaniem ujawnił prawdziwe zamiary jej partii [WIDEO]

Działacz lokalnych struktur Kukiz’15 został zatrzymany przez policję, celem odbycia przez niego 25-dniowego aresztu za niepłacenie nakłożonych przez niego mandatów. 15 listopada na komendzie policji miał próbować popełnić samobójstwo. Jednak członkowie ruchu Pawła Kukiza w tą wersję zdarzeń nie wierzą:

Znamy Irka i wiemy, że to nie był człowiek, który by się targnął na swoje życie w wyniku kary 25 dni aresztu – mówiła Siarkowska, która dodała, że należy wyjaśnić okoliczności tego zajścia.

Od rodziny wiemy, że po tym, co się stało na komendzie, na ciele miał wiele siniaków, między innymi na nerkach i na łydce – mówiła posłanka.

Z związku z tymi wydarzeniami polityce Kukiz’ 15 domagają się „wyłączenie ze sprawy prokuratury rejonowej w Garwolinie i przekazanie śledztwa prokuraturze wyższego rzędu” oraz „zabezpieczenie nagrań z monitoringu w komendzie, monitoringu miejskiego, również monitoringu w radiowozie i o udostępnienie tych nagrań rodzinie”.

Warto przeczytać: Kukiz nie wytrzymał: „Chcesz pogadać? Chodź tu!” [WIDEO]

Podziel się