Szukaj

Głód, nędza, wojna, pogoń za szczęściem – polscy komicy nagrali parodię niedzieli bez handlu. Film został hitem [wideo]

23-04-2018 15:47
Parodia niedzieli bez handlu Fot. Kabaret Czwarta Fala / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Ustawa zabraniająca handlu w niedzielę przez wiele miesięcy wywoływała liczne kontrowersje. Z sondaży wynikało, że większość Polaków wolałoby, aby projekt nie wszedł w życie. Tak się jednak nie stało, a zaistniałą sytuację postanowił wykorzystać Kabaret Czwarta Fala.

Satyrycy postanowili stworzyć parodię dotyczącą niedzieli bez handlu. Do sieci trafił „zwiastun” nieistniejącego filmu, który opowiada o tym, jak ludzkość będzie musiała zmierzyć się z katastrofą – zamkniętymi przez jeden dzień w tygodniu sklepami.

Na początku nagrania mała dziewczynka prosi tatę o jogurt. Ten, chcąc spełnić prośbę córki, otwiera lodówkę. Okazuje się, że jogurtu nie ma w środku. To zdarzenie rozpoczyna pełną grozy historię mężczyzny, który próbuje znaleźć jakikolwiek otwarty sklep spożywczy.

Koniecznie przeczytaj: Żabce udało się obejść zakaz handlu w niedziele. Dzięki dodatkowej usłudze sieć sklepów będzie mogła legalnie działać przez cały tydzień

Czytaj też: Ryszard Petru skrytykował zakaz handlu i oświadczył, że „nikt tak jak PiS nie dał Niemcom zarobić”. Dziennikarze powiedzieli: „Sprawdzam”

Parodia zyskała uznanie internautów - pod nagraniem znalazło się wiele przychylnych komentarzy. Wystarczyły trzy dni, aby film obejrzało pół miliona osób. 

Warto przeczytać: „Rzeczywistość przerosła już kabaret”. Robert Górski ocenia premiera Mateusza Morawieckiego. Wspomina również żarty z Donalda Tuska

Podziel się