Szukaj

Niebywała agresja protestujących pod Sejmem. Pozowali na ofiary, a tymczasem… ranny policjant trafił do szpitala [WIDEO + FOTO]

13-12-2017 01:32
Protesty pod Sejmem, 12.12.2017 Twitter / screen Twitter
Podziel się

W związku z debatą w Senacie nad nowelizacją ustawy o KRS we wtorek wieczorem przed budynkiem parlamentu zgromadzili się zwolennicy opozycji, aktywnie wspierani przez polityków. Demonstranci nie rozeszli się pomimo oficjalnego rozwiązania protestu i agresywnie napierali na pilnującą porządku policję. Jeden z funkcjonariuszy został ranny.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak poinformował, że po godz. 19 organizatorka protestu zgłosiła policji, że rozwiązuje zgromadzenie. Policja podjęła interwencję w związku z łamaniem prawa, m.in. miało miejsce tamowanie ruchu na ul. Górnośląskiej (od strony Senatu).

Policjanci wezwali manifestantów do opuszczenia miejsc w pobliżu barierek pod groźbą „użycia środków przymusu bezpośredniego”. Protestujący pomimo wyraźnych komunikatów policji nie rozeszli się. Wręcz przeciwnie. Zachowywali się coraz bardziej agresywnie.

Koniecznie przeczytaj: Sylwester KOD-u pod Sejmem. „W kulminacyjnym momencie manifestowało aż 27 osób” [WIDEO+FOTO]

Czytaj też: Obywatele RP i KOD prowokowali policję przed Sejmem. Funkcjonariusze opublikowali wymowne nagranie [WIDEO]

Nawet kamery TVN uchwyciły moment, kiedy demonstranci agresywnie napierają na barierki i policjantów.

Kolejne próby:

Tutaj widzimy agresywną starszą kobietę.

Tutaj z kolei przedstawiciel Obywateli RP nie stroniący od wulgarnych słów.

Policjanci wykazali się wjątkową cierpliwością:

Po godzinie 21 policja poinformowała, że urazu nogi doznał jeden z funkcjonariuszy, który został przewieziony do szpitala. Policjant został kopnięty kilka razy w nogę oraz uderzony częścią opłatowania.

Z kolei uczestnicy nielegalnego zgromadzenia próbowali przedstawić zgoła odmienny obraz protestów - pisali o agresji policji, oczywiście nie przedstawiając na to żadnych dowodów.

Politycy PO aktywnie angażowali się w protesty.

Poseł Michał Szczerba przemawiał do tłumu:

Bartosz Arłukowicz rozdawał gorące napoje:

Pojawił się też senator Jan Rulewski:

Róża Thun wskazała nawet na „bohaterską” postawę protestującego chłopaka, który… przez kilkadziesiąt minut gapił się na policjanta.

Policja już wcześniej opublikowała na Twitterze film, na którym widać, jak naprawdę zachowują się demonstrujący.

Ostatnio nasiliły się przypadki szkalowania Policji, zarzucanie nadużycia uprawnień i brutalnego traktowania uczestników demonstracji. Informacje takie nie mają potwierdzenia w faktach. Pokazujemy "pokojowe" zachowania niektórych osób, agresywnie prowokujących policjantów - czytamy na oficjalnym koncie Polskiej Policji na Twitterze.

Warto przeczytać: Atak na polski autokar na Ukrainie. Eksplodowała bomba, którą ktoś podłożył pod autobusem turystycznym

Podziel się