Szukaj

Groźny wypadek w Grudziądzu. Policja udostępnia nagranie i apeluje: „Kierowcy uważajcie na pieszych i rowerzystów!” [wideo]

31-08-2018 19:26
Wypadek w Grudziądzu Fot. KWPBydgoszcz / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Do niebezpiecznego wypadku doszło na jednym z przejść dla pieszych w Grudziądzu. Ofiara, 11-letnia rowerzystka trafiła do szpitala, zaś 66-letni kierowca stanie wkrótce przed sądem. Informujący o tej zdarzeniu funkcjonariusze policji udostępnili również nagranie, na którym widać, jak doszło do potrącenia.

Dziewczynka przejeżdżała przez przejazd dla rowerzystów na ul. Focha W Grudziądzu. Niestety jeden z kierowców nie zatrzymał się i uderzył w 11-latkę. Jak potwierdziła policja, w momencie zdarzenia był on trzeźwy.    

Oficer prasowy, asp.szt. Jacek Jeleniewski w rozmowie polsatnews.pl poinformował, że kierowca odpowie za nieudzielenie pierwszeństwa prawidłowo jadącej rowerzystce:  

Nieudzielenie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom w sytuacji, gdy inni kierowcy zatrzymali się, by to uczynić, jest zachowaniem niedopuszczalnym. 

Koniecznie przeczytaj: Rowerzystka potrąciła 4-letnią dziewczynką i uciekła. Rodzice apelują o pomoc [foto]

Czytaj też: „Niemiec płakał, bo Polak miał kamerę” - Polski kierowca nagrał Niemca, który wjechał mu w przód auta [wideo]

Z relacji mediów wynika, że poszkodowana dziewczynka trafiła do szpitala. Na razie nie wiadomo w jakim jest stanie. Z kolei mężczyźnie odebrano prawo jazdy. Wkrótce odpowie za ten wypadek przed sądem.

Warto przeczytać: Francja: Kierowca wjechał w 50-osobowy tłum. Według świadków krzyczał „Allahu Akbar” [wideo+foto]

Podziel się