Szukaj

Groźny wypadek w Grudziądzu. Policja udostępnia nagranie i apeluje: „Kierowcy uważajcie na pieszych i rowerzystów!” [wideo]

31-08-2018 19:26
Wypadek w Grudziądzu Fot. KWPBydgoszcz / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Do niebezpiecznego wypadku doszło na jednym z przejść dla pieszych w Grudziądzu. Ofiara, 11-letnia rowerzystka trafiła do szpitala, zaś 66-letni kierowca stanie wkrótce przed sądem. Informujący o tej zdarzeniu funkcjonariusze policji udostępnili również nagranie, na którym widać, jak doszło do potrącenia.

Dziewczynka przejeżdżała przez przejazd dla rowerzystów na ul. Focha W Grudziądzu. Niestety jeden z kierowców nie zatrzymał się i uderzył w 11-latkę. Jak potwierdziła policja, w momencie zdarzenia był on trzeźwy.    

Oficer prasowy, asp.szt. Jacek Jeleniewski w rozmowie polsatnews.pl poinformował, że kierowca odpowie za nieudzielenie pierwszeństwa prawidłowo jadącej rowerzystce:  

Nieudzielenie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom w sytuacji, gdy inni kierowcy zatrzymali się, by to uczynić, jest zachowaniem niedopuszczalnym. 

Koniecznie przeczytaj: Sopot: Młody kierowca BMW chciał popisać się przed kolegami. Nie wyszło. Auto z piskiem opon uderzyło… w zaparkowany samochód [wideo]

Czytaj też: Polski kierowca ciężarówki napadnięty w Anglii przez gang imigrantów. Skandaliczne zachowanie policji

Z relacji mediów wynika, że poszkodowana dziewczynka trafiła do szpitala. Na razie nie wiadomo w jakim jest stanie. Z kolei mężczyźnie odebrano prawo jazdy. Wkrótce odpowie za ten wypadek przed sądem.

Warto przeczytać: Polski kierowca zaatakowany. Brytyjczyk wpadł w szał [WIDEO]

Podziel się