Szukaj

Niebezpieczny incydent w Piekarach Śląskich. 40-letni bezrobotny czekał na prezydenta z nożem i strzykawką

23-11-2016 19:33
Andrzej Duda, prezydent Polski Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Prezydent odwiedzał dzisiaj Piekary Śląskie. Przed jego przybyciem doszło do niebezpiecznego incydentu. Zatrzymano 40-letniego mężczyznę, który miał przy sobie nóż i strzykawkę. Istnieje podejrzenie, że chciał zaatakować Andrzeja Dudę.

BOR zatrzymał osobę stwarzającą zagrożenie dla Prezydenta RP posiadającą narzędzia niebezpieczne. Osoba została przekazana Policji. Trwają czynności wyjaśniające – podano w dość zdawkowym komunikacie.

Ustalono, że podejrzany o planowanie ataku na prezydenta mężczyzna to bezrobotny mieszkaniec Bytomia. Miał przy sobie nóż myśliwski i strzykawkę bez igły z nieznaną substancją.

40-letni Aleksander Cz. został zatrzymany w Bazylice Najświętszej Marii Panny i Św. Bartłomieja, na tyłach prezbiterium około godz. 13.30, na godzinę przez planowanym przybyciem prezydenta. Mężczyzna zwrócił uwagę policji, gdyż miał się dziwnie zachowywać.

Koniecznie przeczytaj: Andrzej Duda rozmawiał z Donaldem Trumpem

Czytaj też: Andrzej Duda na 25-leciu Radia Maryja mówił o skuteczności „moherowych beretów”

Nie wiadomo dokładnie, co zamierzał zrobić podejrzany. Rzecznik śląskiej policji, podinspektor Aleksandra Nowara przyznała, że jego wyjaśnienia są bardzo niejasne. Według informacji uzyskanych przez fakt24.pl mężczyzna miał przy sobie listę „refleksji” i pytań do Andrzeja Dudy, które dotyczyły relacji państwo-Kościół.

Po incydencie nie zmieniono procedur bezpieczeństwa związanych z ochroną głowy państwa. Plan wizyty prezydenta także nie uległ zmianie.

Warto przeczytać: Ryszard Kukliński awansowany przez prezydenta

Podziel się