Szukaj

Ten kierowca cudem uniknął śmierci. „Przez następne 40 km nie zdecydował się na wyprzedzanie” [WIDEO]

15-04-2017 18:08
Niebezpieczny manewr wyprzedzania Fot. Autodebil / Facebook
Podziel się

Nagranie opublikowane wczoraj na facebookowym profilu o wiele mówiącej nazwie „Autodebil” pokazuje, jak niebezpieczne są niektóre manewry wykonywane przez nieostrożnych uczestników ruchu. Kierowca osobówki, który chciał wyprzedzić cysternę, cudem uniknął śmierci.

Święta zawsze są okresem natężonego ruchu na drogach. W niesprzyjających warunkach, takich jak deszcz, powinno to zmusić kierowców to ostrożniejszej jazdy. Niestety nie każdy jest w stanie zrezygnować z brawury.

Jeden z kierowców za pomocą samochodowej kamery zarejestrował jadącą przed nim osobówkę, która za wszelką cenę chciała wyprzedzić cysternę, nie zważając ani na złe warunki pogodowe, ani na ograniczoną widoczność na drodze spowodowaną obniżeniem terenu.

Koniecznie przeczytaj: Nowe ustalenia ws. zamachu w Berlinie. Morderca polskiego kierowcy dokładnie zaplanował atak

Czytaj też: Makabryczny wypadek zarejestrowany przez kamerę. Dwaj motocykliści giną jeden po drugim [WIDEO]

Skończyło się na tym, że w czasie wyprzedzania przed osobówką pojawiła się rozpędzona ciężarówka. Kierowca mniejszego auta w ostatniej chwili zdążył wrócić na swój pas. Zaledwie centymetry dzieliły go od zderzenia z potężnym pojazdem, które dla niego zapewne skończyłoby się śmiercią.

Autor filmu powiedział, że kierowca przez następne 40 km nie zdecydował się na wyprzedzanie.

Warto przeczytać: TIR z hołdem dla Dywizjonu 303 odkryty przez brytyjską policję w Kent [FOTO]

Podziel się