Szukaj

Nie żyje poseł Kukiz'15 Rafał Wójcikowski

19-01-2017 12:35
Rafał Wójcikowski, Kukiz15 Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

W wypadku samochodowym zginął Rafał Wójcikowski, poseł z ramienia Kukiz’15. Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj o godz. 6.30 na drodze S-8 w powiecie skierniewickim.

Kierujący volkswagenem bora Rafał Wójcikowski, który jechał w kierunku stolicy, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Poseł zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Pomocy chciał udzielić kierujący pojazdem renault kangoo (w samochodzie było dodatkowo 4 pasażerów). W ten pojazd wjechał przewożący 7 osób ford transit. W wyniku zderzenia tych samochodów dwie osoby zostały lekko ranne.

Koniecznie przeczytaj: Poseł Wójcikowski na kilka dni przed śmiercią: „Przyszedł do mnie jeden z takich smutnych panów...” [WIDEO]

Czytaj też: Szokująca relacja świadka tragicznej śmierci posła Kukiz’15. Ratownik twierdzi, że można go było uratować [WIDEO]

Wójcikowski zdobył mandat poselski z ramienia Kukiz’15 w okręgu wyborczym, obejmującym Piotrków Trybunalski. Dostał się do parlamentu, zdobywając 9135 głosów.

Polityk ukończył ekonomię i informatykę na Uniwersytecie Łódzkim. Na tej uczelni uzyskał również doktorat na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Z zawodu był nauczycielem akademickim. Pracował na Uniwersytecie Łódzkim, na Politechnice Łódzkiej i w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Był członkiem Stowarzyszenia KoLiber. Współpracował jako ekspert z Fundacją Republikańską. Założył również Fundację Aurea Libertas, której był prezesem.

Warto przeczytać: Pożegnanie posła Rafała Wójcikowskiego. Poruszające słowa Pawła Kukiza [WIDEO]

Podziel się