Szukaj

Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Lekarzom nie udało się go uratować

14-01-2019 15:02
Paweł Adamowicz Fot. Paweł Adamowicz / Facebook
Podziel się

Jak poinformował dr Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, lekarzom nie udało się uratować życia prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Polityk zmarł po ataku nożownika, do którego doszło w niedzielę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Lekarze walczyli o życie prezydenta Gdańska od wczorajszego wieczora. W nocy przeszed długą i skomplikowaną operację.

Dziś od samego rana media informowały, że stan polityka nie ulegał żadnej poprawie.

Podczas ostatniego spotkania z dziennikarzami, dr Tomasz Stefaniak przekazał, że pomimo usilnych starań nie udało się uratować życia prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi:

Z najgłębszym żalem musimy państwa poinformować, że przegraliśmy walkę o życie pana prezydenta. Pan prezydent Adamowicz zmarł. Cześć jego pamięci.

Koniecznie przeczytaj: Leszek Miller zapowiada, że Europa zapłaci za poprawność polityczną

Czytaj też: Leszek Miller dosadnie o nacjonalizmie ukraińskim, zbrodni wołyńskiej oraz relacjach polsko-ukraińskich. „Wy z Banderą do Unii Europejskiej nie wejdziecie” [wideo]

Polityk został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. podczas niedzielnego finału WOŚP w Gdańsku. Napastnik wtargnął na scenę i zadał swojej ofierze kilka ciosów nożem. Prezydent Gdańska po przeprowadzonej na scenie reanimacji został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym.

Paweł Adamowicz był prezydentem Gdańska od 1998 r. W listopadzie ub. r. został wybrany na kolejną kadencję. Miał 53 lata.

Warto przeczytać: Leszek Miller bezlitośnie ocenił Zjednoczoną Opozycję. Polityk zdradził, co takiego ma Prawo i Sprawiedliwość, czego nie mają PO i Nowoczesna [wideo]

Podziel się