Szukaj

Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Lekarzom nie udało się go uratować

14-01-2019 15:02
Paweł Adamowicz Fot. Paweł Adamowicz / Facebook
Podziel się

Jak poinformował dr Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, lekarzom nie udało się uratować życia prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Polityk zmarł po ataku nożownika, do którego doszło w niedzielę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Lekarze walczyli o życie prezydenta Gdańska od wczorajszego wieczora. W nocy przeszed długą i skomplikowaną operację.

Dziś od samego rana media informowały, że stan polityka nie ulegał żadnej poprawie.

Podczas ostatniego spotkania z dziennikarzami, dr Tomasz Stefaniak przekazał, że pomimo usilnych starań nie udało się uratować życia prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi:

Z najgłębszym żalem musimy państwa poinformować, że przegraliśmy walkę o życie pana prezydenta. Pan prezydent Adamowicz zmarł. Cześć jego pamięci.

Koniecznie przeczytaj: Leszek Miller o zamachu na prezydenta Pawła Adamowicza: „Zrobił to pospolity bandyta” [wideo]

Czytaj też: Nożownik ciężko ranił prezydenta Gdańska na finale WOŚP. Paweł Adamowicz był reanimowany [wideo+foto]

Polityk został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. podczas niedzielnego finału WOŚP w Gdańsku. Napastnik wtargnął na scenę i zadał swojej ofierze kilka ciosów nożem. Prezydent Gdańska po przeprowadzonej na scenie reanimacji został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym.

Paweł Adamowicz był prezydentem Gdańska od 1998 r. W listopadzie ub. r. został wybrany na kolejną kadencję. Miał 53 lata.

Warto przeczytać: Paweł Adamowicz zlecił przygotowanie specjalnego dokumentu. Wszystko z powodu obaw przed aresztowaniem

Podziel się