Szukaj

Nie żyje biskup Tadeusz Pieronek. Hierarcha odszedł w wieku 84 lat

27-12-2018 19:00
bp. Tadeusz Pieronek Fot. Agencja KAI ‏ / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformowała Konferencja Episkopatu Polski, w czwartek wieczorem w swoim w domu w Krakowie zmarł bp. Tadeusz Pieronek. Hierarcha miał 84 lata.

25 marca 1992 roku ksiądz Tadeusz Pieronek, decyzją papieża Jana Pawła II, został mianowany biskupem pomocniczym nowo powstałej diecezji sosnowieckiej. Święcenia otrzymał niemal miesiąc później w Bazylice św. Piotra w Rzymie.

W latach 1993-1998 hierarcha był sekratarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski. Przez kolejne sześć lat pełnił funckję rektora Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. 

Koniecznie przeczytaj: Joanna Scheuring-Wielgus ujawniła swoje polityczne plany. „Moim celem jest doprowadzenie do dymisji Episkopatu”

Czytaj też: Ukraińskie śmieci będą zwożone do Polski. Chodzi o tony niebezpiecznych odpadów. „Sytuacja szybko się nie zmieni”

17 kwetnia 2014 roku ówczesny prezydent Bronisław Komorowski podjął decyzję o odznaczeniu bp. Tadeusza Pieronka Krzyżem Wielkiem Orderu Odrodzenia Polski.

Warto przeczytać: To nagranie znowu jest hitem. Tak Roman Giertych dziękował głosującym przeciwko wejściu Polski do UE [wideo]

Podziel się