Szukaj

Nie będzie pogrzebu Tomasza Mackiewicza. Ksiądz dementuje doniesienia mediów: „Nie wiem w ogóle, kto to wymyślił”

13-02-2018 17:07
Tomasz Mackiewicz Fot. Tomasz Czapkins Mackiewicz / Facebook
Podziel się

Wczoraj w mediach pojawiły się informacje, że na środę planowany jest symboliczny pogrzeb Tomasza Mackiewicza. Doniesieniom tym zaprzeczył proboszcz parafii na Żoliborzu, który wyjaśnił, jaki jest cel jutrzejszej mszy.

Nie wiem w ogóle, kto wymyślił Mszę pogrzebową, bo nikt takiej u nas nie planował, ani rodzina, ani nikt inny. Ktoś zamówił Mszę w intencji Tomasza Mackiewicza i jego bliskich, nawet nie wiem, kto, i taka Msza będzie. Msza św. w intencji zaginionego himalaisty Tomasza Mackiewicza i jego bliskich zostanie odprawiona w Środę Popielcową 14 lutego w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Nie będzie to jednak Msza pogrzebowa - powiedział ksiądz Marcin Brzeziński, z którym rozmawiał Katolicka Agencja Informacyjna.

Koniecznie przeczytaj: Nanga Parbat. Poruszające słowa żony Tomasza Mackiewicza: „Obiecał, że nie zginie, że będzie żył osiemdziesiąt lat ”

Czytaj też: Pakistańscy wspinacze pójdą po Tomasza Mackiewicza? Trwają przygotowania do akcji poszukiwawczej na Naga Parbat [FOTO]

W najbliższą środę o godz. 15.00 w żoliborskim kościele św. Stanisława Kostki odprawiona zostanie msza w intencji Tomka. Spotkają się ludzie, którzy dają nam znać, że wciąż myślą o Tomku. Pomodlimy się za niego – poinformowała wcześniej w rozmowie dla Onetu Małgorzata Sulikowska, szwagierka Tomasza Mackiewicza.

Informacja pojawiła się także na profilu Tomasza Mackiewicza na Facebooku. Przekazała ją Anna Solska, żona himalaisty.

Tomasz Mackiewicz, który razem z Francuzką Elizabeth Revol 25 stycznia zdobył szczyt Nanga Parbat, nadal jest uznawany za osobę zaginioną.

Warto przeczytać: Co ze wznowieniem akcji ratunkowej Tomasza Mackiewicza? Jest odpowiedź MSZ i oficjalny komunikat Polskiego Himalaizmu Zimowego

Podziel się