Szukaj

Neumann tłumaczy Schetynę: to było przejęzyczenie [WIDEO]

12-05-2017 12:33
Sławomir Neumann, PO Fot. Radio TOK FM / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Kolejny dzień w szeregach Platformy Obywatelskiej trwają gorączkowe poszukiwania wspólnego stanowiska w sprawie uchodźców. Zaczęło się od deklaracji Grzegorza Schetyny, że PO jest przeciwna ich przyjmowaniu. Teraz czołowy polityk partii tłumaczy słowa jej szefa.

Chyba mało kto spodziewał się popłochu, jaki w szeregach Platformy Obywatelskiej wywołają cztery pytania o program, postawione politykom tej partii przez Prawo i Sprawiedliwość. Najwięcej zamieszania wzbudziła kwestia przyjmowania do Polski uchodźców.

Jesteśmy przeciwni przyjmowaniu uchodźców – zadeklarował kilka dni temu przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

No i się zaczęło…

Internauci przypominają Platformie ich wcześniejsze wypowiedzi, na czele ze zgodą, jaką na tzw. kwoty w sprawie uchodźców w 2015 roku wyraziła premier Ewa Kopacz. Politycy PO próbują wybrnąć z kłopotliwej sytuacji. Ostatnio słowa swojego szefa „przejęzyczeniem” próbował tłumaczyć Sławomir Neumann.

Koniecznie przeczytaj: Sławomir Neumann: „Ofiary katastrofy smoleńskiej powinny być pochowane we wspólnym grobie” [WIDEO]

Czytaj też: Włochy: tylko 5,4% osób ubiegających się o azyl to faktycznie uchodźcy

Upraszczano jego wypowiedzi – przekonywał.

Neumann stwierdził, że problem uchodźców obecnie nie istnieje, gdyż… żaden z nich nie chce trafić do Polski. Dodał też, że pomocy należy udzielać na miejscu, na Bliskim Wschodzie.

Z całego zamieszania i kuriozalnych wypowiedzi polityków PO trudno nie wysnuć wniosku, że walcząca o powrót do władzy Platforma zaczyna… mówić PiS-em.

Poniżej wypowiedź Sławomira Neumanna w sprawie uchodźców:

Warto przeczytać: Sławomir Nowak przed komisją śledczą ds. Amber Gold próbował zasłaniać się niepamięcią. Nie wyszło [WIDEO]

Podziel się