Szukaj

Media podają nazwisko nowego ministra finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego. Co z pozostałym składem Rady Ministrów?

10-12-2017 16:03
Mateusz Morawiecki Fot. Kancelaria Premiera / flickr.com / CC BY-SA 4.0
Podziel się

W związku z wybraniem Mateusza Morawieckiego na funkcję premiera zwolniło się miejsce na stanowisku ministra finansów. Kolejne media podają nazwisko polityka, który pokieruje tym niezwykle ważnym z punktu widzenia gospodarki resortem.

Jak informuje telewizja Polsat News, następcą Mateusza Morawieckiego w fotelu ministra finansów ma zostać Paweł Borys – pisze portal wPolityce.pl. Wcześniej takie informacje podawał portal Money.pl.

Paweł Borys obecnie sprawuje funkcję prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju oraz przewodniczącego rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jeśli faktycznie sprawdzą się te przewidywania Borys będzie trzecim w tej kadencji ministrem finansów. Pierwszym był Paweł Szałamacha, którego po odwołaniu zastąpił Morawiecki.

Koniecznie przeczytaj: Mateusz Morawiecki wygłosił exposé w Sejmie. Nowy premier wskazał zadania swojego rządu [WIDEO]

Czytaj też: Mateusz Morawiecki zdecydowanie o przyszłych relacjach z Ukrainą i ludobójstwu na Wołyniu. Ukraińskie media są wściekłe

Szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki pytany dzisiaj przez PAP, czy Morawiecki w związku z nową funkcją pozostanie na dotychczasowych stanowiskach szefa dwóch resortów: rozwoju i finansów odpowiedział: „dwóch na pewno nie”. Jeszcze za wcześniej, by mówić, kto zostanie powołany – dodał.

Mianowanie Pawła Borysa na stanowisko ministra finansów wcale nie byłoby zaskoczeniem. Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju zaledwie dwa dni temu chwalił Mateusza Morawieckiego na antenie Telewizji Republika:

Polsat News twierdzi też, że na razie nie będzie większych zmian w składzie rządu i większość dotychczasowych ministrów zachowa swoje stanowiska. Poważna rekonstrukcja prawdopodobnie nastąpi dopiero w styczniu.

We wtorek zostanie wygłoszone przez Mateusza Morawieckiego expose i wówczas odbędzie się też głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu – powiedział dzisiaj w Radiu Zet Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

Polityk PiS pytany o możliwe zmiany w rządzie stwierdził: Wszystko wskazuje na to, że decyzja nowego premiera Mateusza Morawieckiego będzie taka, że na razie istotnych zmian w składzie ekipy rządowej, na stanowiskach ministrów konstytucyjnych, nie będzie.

Warto przeczytać: Dziennik ujawnia nazwiska polityków PiS, którzy nie chcieli Morawieckiego na premiera i głosowali „przeciw”. Wśród nich jest ważny minister

Podziel się