Szukaj

Koszmar w Lublinie. Kobieta była gwałcona przez kilka godzin w wagonie. Jej mąż został brutalnie pobity

03-09-2018 22:43
Kobieta, rozpacz
Podziel się

Dwóch mężczyzn napadło na parę bezdomnych w Lublinie. Mężczyzna został okradziony i pobity. Kobieta wielokrotnie zgwałcona. Dopiero po kilku tygodniach zdecydowała się zgłosić sprawę na policję. O sprawie pisze „Dziennik Wschodni”.

Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku w okolicach ul. Krochmalnej w Lublinie na bocznicy kolejowej. Dwóch mężczyzn weszło do wagonu, w którym małżeństwo bezdomnych piło alkohol. Podając się za funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, domagali się pieniędzy. Według ustaleń prokuratury jeden z nich, 35-letni Łukasz A., po zabraniu bezdomnemu 40 zł miał go kilkukrotnie uderzyć i wyrzucić z wagonu.

Koniecznie przeczytaj: To nagranie to światowy hit. Aż trudno uwierzyć, że to miał być prawdziwy napad z bronią w ręku [wideo]

Czytaj też: Genua: Dramatyczny film z akcji ratunkowej. Ranny mężczyzna przez kilka godzin wisiał 20 metrów nad ziemią [wideo]

Wtedy napastnicy zaatakowali kobietę, którą rozebrali i zaczęli gwałcić. Bezdomna broniła się i wzywała pomocy, ale nikt jej nie słyszał. Jej koszmar trwał kilka godzin. Była wielokrotnie na zmianę gwałcona przez obu mężczyzn. Udało się jej uciec dopiero nad ranem, kiedy napastnicy wyszli do alkohol.

Kobieta ze względu na traumę i wstyd nie powiadomiła o zdarzeniu policji. Zdecydował się na to dopiero po kilku tygodniach, kiedy spotkała swoich oprawców na dworcu autobusowym w Lublinie.

Łukasz A. i jego kolega Radosław P. zostali zatrzymani przez policję. Pierwszy z mężczyzn, jak się okazało recydywista karany wcześniej za kradzieże i rozboje, nie przyznawał się do winy, twierdząc, że został pomówiony. Prokuratura nie dała jednak temu wiary. Łukasz A. był wcześniej leczony psychiatrycznie, ale bigli uznali, że może odpowiadać za swój czyn.

Za udział w zbiorowym gwałcie grozi mu do 12 lat więzienia. Kara dodatkowo może zostać zaostrzona ze względu na recydywę. Proces mężczyzny ma ruszyć wkrótce. Radosław P. będzie sądzony w odrębnym postępowaniu.

Warto przeczytać: Internauci przypominają kultowe nagranie. Michał Szczerba 1 września „świętuje” napad Niemiec na Polskę [wideo]

Podziel się