Szukaj

Największe europejskie atrakcje turystyczne. W przypadku Polski duże zaskoczenie

26-11-2016 18:41
Mapa najważniejszych atrakcji turystycznych w Europie Fot. imgur.com / imgur.com / screen
Podziel się

Użytkownik serwisu Imgura opracował, w oparciu o wyniki wyszukiwania w Google, mapę Europy zawierającą najchętniej odwiedzane w danym kraju atrakcje turystyczne. Choć w większości przypadków nie było zaskoczenia, miejsce najpopularniejsze wśród turystów przyjeżdżających do Polski wiele osób może zdziwić.

Najpopularniejszą atrakcją turystyczną we Francji jest wieża Eiffla, we Włoszech Koloseum, w Grecji Akropol, a w Hiszpanii Sagrada Familia. Tower of London to miejsce polecane w przypadku wizyty w Wielkiej Brytanii, w Norwegii z kolei zdaniem turystów warto zobaczyć słynne fiordy.

Dość przewidywalne były także wybory dla Rosji - wskazano na Kreml, czy w przypadku Węgier, gdzie szczególnie polecaną turystom atrakcją jest Zamek Królewski w Budapeszcie.

Koniecznie przeczytaj: Ciekawa mapa z najbardziej popularnymi nazwami ulic w Europie. W Polsce wyjątkowo „neutralnie” [MAPA]

Czytaj też: W jakich związkach rodzą się dzieci we współczesnej Europie? Ta mapa pokazała ciekawą zależność dotyczącą historii Polski

Co zatem warto zobaczyć w Polsce? Za najciekawsze atrakcją w naszym kraju uznano… obóz koncentracyjny w Auschwitz. Bez wątpienia miejsce ważne, szkoda jednak, że Polska akurat najbardziej kojarzona jest przez turystów z obozem zagłady.

Kliknij na mapę, aby ją powiększyć:

Warto przeczytać: Szokujące dane! Mapa z przestępstwami popełnionymi przez imigrantów w 2016 r. w Niemczech

Podziel się