Szukaj

Marcin Najman wystartuje w wyborach samorządowych. Zaprezentował już swój plakat wyborczy [foto]

25-09-2018 16:41
Marcin Najman Fot. Marcin Najman / Facebook.com
Podziel się

Znany pięściarz, zawodnik MMA oraz kick-boxer Marcin Najman opublikował w mediach społecznościowych swój plakat wyborczy. Wynika z niego, że będzie kandydował do Sejmiku Wojewódzka Śląska z 7 miejsca z listy Kukiz’15. Do tej decyzji odniósł się m. in. lider tego ugrupowania, Paweł Kukiz.

Marcin Najman opublikował w mediach społecznościowych jedynie sam plakat wyborczy:

Pieściarz kandyduje w okręgu szóstym województwa śląskiego. Oznacza to, że będą mogli na niego głosować mieszkańcy Częstochowy oraz powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego.

Kilka dni temu Marcin Najman w trakcie rozmowy z Wojciechem Jagielskim na antenie „Superstacji” przyznał, że swój start w wyborach traktuje jako pewnego rodzaju eksperyment: 

Koniecznie przeczytaj: Marcin Meller o wynikach wyborów. „W Polsce skończył się pisizm”. Internauci odpowiadają [foto]

Czytaj też: TOK FM zorganizowało debatę, ale nie zaprosiło Mariana Kowalskiego. Oto, jak zareagował poseł Kukiz’15 [wideo]

Do żadnej partii nie należę, ale startuję z listy Kukiz’15. Spróbuję swoich sił, Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Do tej kandydatury odniósł się m.in. Paweł Kukiz. W komentarzu dla „Wirtualnej Polski” powiedział, że osobiście nie ingeruje w to, kto na szczeblu lokalnym chce startować z list jego ugrupowania. Jak dodał, jest przekonany, że Marcin Najman ma odpowiednią wiedzę, którą może wykorzystać w pracy w samorządzie:

Nie ingeruję w listy wyborcze na poziomie lokalnym. Nie jesteśmy partią, a ja nie jestem wodzem. Sądzę jednak, że Marcin Najman ma taką wiedzę o sporcie i kulturze fizycznej, która będzie przydatna w samorządzie.

Znacznie bardziej krytycznie do startu Marcina Najmana w wyborach podeszli internauci.

Warto przeczytać: Wyciekła kolejna taśma. Nowak zastanawia się, jak wygrać kolejne wybory: „Może Niemców spytać?” [wideo]

Podziel się