Szukaj

Nagranie z rozmowy Tuska i Putina po katastrofie smoleńskiej odnalezione

27-09-2016 15:41
Donald Tusk i Władimir Putin, Moskwa, luty 2008 Fot. Presidential Press and I.O. / wikipedia.org / CC BY 4.0
Podziel się

Grzegorz Jakubowski, dziennikarz „Gazety Finansowej” poinformował na swoim profilu na Twiterze, że odnalazły się nagrania ze Smoleńska, na których została zarejestrowana rozmowa między Donaldem Tuskiem a Władimirem Putinem. Chodzi o spotkanie obu polityków, które odbyło się zaraz po katastrofie tupolewa.

Treść rozmowy przeprowadzonej przez szefa polskiego rządu z premierem Federacji Rosyjskiej od początku stanowiła przedmiot wielu spekulacji. Zwłaszcza, że na zdjęciach zrobionych w tym czasie widać uśmiechnięte twarze Donalda Tuska i Władimira Putina, co jest zastanawiające w obliczu tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce 10 kwietnia 2010 r. Wielu przeciwników byłego szefa Platformy Obywatelskiej zarzucało mu, że jako przedstawiciel polskiego rządu nie zachowuje wystarczającej powagi bezpośrednio po katastrofie, w której zginął prezydent RP, Lech Kaczyński.

Koniecznie przeczytaj: Tusk skarży się w Niemczech: rząd traktuje mnie jako wroga publicznego numer jeden

Czytaj też: „Jeżeli wygra Clinton, światu grozi wojna atomowa”

Jakubowski napisał na Twiterze, że jest w trakcie tłumaczenia rozmowy, która odbyła się w języku niemieckim. Dziennikarz zaznaczył, że nagranie ma słabą jakość i zrobienie stenogramów z rozmowy zajmie mu prawdopodobnie kilka dni. Jakubowski bierze też pod uwagę konieczność przeprowadzenia naprawy cyfrowej, jeżeli nagranie okaże się zupełnie niezrozumiałe.

Poniżej wpis dziennikarza na Twitterze:

Warto przeczytać: „Gazeta Polska”: ujawniony po 5 latach dokument dotyczący katastrofy smoleńskiej pogrąża Donalda Tuska

Podziel się