Szukaj

Na marszu KOD-u miało być 100 tys. osób. Prawdziwej frekwencji nie zdołał ukryć nawet TVN

11-11-2016 18:32
Demonstrujący ludzie ze znakiem Komitetu Obrony Demokracji Fot. Silar / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Trwają obchody Narodowego Święta Niepodległości. Z okazji 11 listopada w stolicy odbywa się kilka marszy. Organizatorzy marszu KOD Niepodległej deklarowali, że na ich pochodzie pojawi się… 100 tys. osób. Jak było naprawdę? Marnej frekwencji nie dało się ukryć nawet w sprzyjających opozycji mediach.

W czasie dzisiejszych obchodów 11 listopada w Warszawie najwięcej uczestników zgromadził Marsz Niepodległości. Organizatorzy zapowiadali 50 tys. osób. Z wstępnych szacunków wynika jednak, że będzie ich zdecydowanie więcej.

Jak pisaliśmy wcześniej, Komitet Obrony Demokracji zgłosił w stołecznym ratuszu, że przewidywana liczba uczestników organizowanego przez nich marszu to 100 tys. osób. Oczywiście, jak to z deklaracjami KOD-u bywa, frekwencja w rzeczywistości okazał się mizerna. Media przychylne Kijowskiemu mówią o 10 tys. osób, jednak, jeżeli zobaczymy zdjęcia pokazujące wydarzenie, to na pierwszy rzut oka widać, że ta liczba jest mocno zawyżona i na pochód KOD-u przybyła garstka ludzi.

Koniecznie przeczytaj: Znamy trasy wszystkich marszów, które przejdą 11 listopada. KOD ma powody do zmartwień

Czytaj też: Ratusz jednak podał frekwencję marszy 11 listopada. Wyliczenia znacznie odbiegają od danych policji…

Co ciekawe, nawet stacji TVN nie udało się tego ukryć. Z relacji pokazanej przez telewizję wyraźnie widać, że na wiecu KOD-u była pustka.

Nie umknęło to oczywiście uwadze internautów.

Warto przeczytać: Szczegóły wszystkich 15 zgromadzeń zarejestrowanych na 11 listopada. Liczba uczestników marszu KOD szokuje!

Podziel się