Szukaj

To nie Bliski Wschód, ani nawet Francja czy Włochy. Muzułmanie modlą się pod blokiem na… polskim osiedlu [WIDEO]

17-09-2017 12:21
94deeb80ce6d436cf09180178d0df8ac.jpg Fot. Guova / Facebook
Podziel się

Polska raperka Guova opublikowała na swoim profilu na Facebooku krótkie nagranie z modlącymi się na chodniku muzułmanami. Sytuacja została zarejestrowana na polskim osiedlu w Warszawie.

Wydawać mogłoby się, że Polska jest krajem wolnym od islamskiego radykalizmu. W naszym kraju, w odróżnieniu od Europy Zachodniej nie ma zamachów terrorystycznych, a muzułmanie stanowią skromną mniejszość religijną.

Krótki filmik wrzucony na Facebooka przez młodą polską raperkę pokazuje jednak, że w i Polsce można oglądać sceny charakterystyczne bardziej dla współczesnych Niemiec czy Francji.

„A co tamu was na osiedlu?” - pyta Guova pod nagraniem, na którym widać grupę muzułmanów odprawiających modły na chodniku pod blokiem. Nagranie pochodzi z warszawskiego osiedla Muranów.

Koniecznie przeczytaj: Francja: Muzułmanie blokują ulicę, policja ich ochrania, a imam wzywa do... zabijania niewiernych [WIDEO]

Czytaj też: Tak muzułmanie przejmują angielskie miasta. Wymowny napis w Birmingham to tylko jeden z wielu przykładów [FOTO]

Choć taka sytuacja wydaję się niewinna, to niektórzy komentatorzy od kilku lat już zwracają uwagę, że problem radykalnego islamu dotyczy także naszego kraju.

Dziś w polskim świadku muzułmańskim krążą ogromne, milionowe sumy euro kolportowane przez Turcję, Arabię Saudyjską i Pakistan różnymi kanałami. To są nieksięgowane pieniądze przez fiskus, które trafiają przede wszystkim do środowisk w Warszawie – mówił niedawno dziennikarz śledczy Witold Gadowski, który poinformował o planach postawienia w Warszawie zamkniętego osiedla na muzułmanów, w którym ma stanąć meczet.

Jeśli myślicie, że w Polsce nie ma zagrożeń, że panujemy nad środowiskiem islamskim, to pragnę poinformować, że tak nie jest – zaznaczył dziennikarz, który od wielu lat zajmuje się tematyką związaną z islamem.

Warto przeczytać: Jak muzułmanie leczą alkoholizm? Islamski duchowny opowiada pewną historię, która wiele mówi o wyznawcach Allaha… [WIDEO]

Podziel się