Szukaj

Prywatna zemsta? Portal podaje motywy nożownika, który zaatakował Wojciecha Kudelskiego

01-04-2019 18:00
Wojciech Kudelski, Dejan Apastasi S. Fot. SiedlcezwiedzanieŻycieSiedleckie / You Tube/FB / screen
Podziel się

Dziennikarze portalu wPolityce.pl twierdzą, że według ich ustaleń motywem ataku na Wojciecha Kudelskiego była osobista zemsta lokalnego biznesmena. Zatrzymany przez policję 38-latek już wcześniej miał grozić wcześniej działaczowi PiS.

Do ataku na Wojciecha Kudelskiego doszło rano przy ul. Świrskiego w Siedlcach. RMF FM podaje, że napastnik czekał na byłego prezydenta miasta, który wracał z porannej mszy. Zaatakował go w bramie budynku, w którym mieszka działacz PiS (obecnie sprawujący mandat radego sejmiku woj. mazowieckiego). Z wstępnych ustaleń wynika, że sprawca podszedł do Kudelskiego i bez słowa ugodził go nożem. Celował w serce - cios został zadany pod żebra, ostrze było skierowane w górę i nóż przeciął aortę. Napastnik wsiadł do samochodu i odjechał.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: Atak nożownika w Ravensburg. Kilka osób ciężko rannych. Wiadomo, kim jest sprawca [+18 wideo]

Czytaj też: Śląsk: akcja policji zakończona sukcesem. Antyterroryści uwolnili porwaną żonę biznesmena [WIDEO]

Samorządowiec z obrażeniami zagrażającymi życiu został przewieziony do szpitala, gdzie od razu trafił na stół operacyjny. Obecnie lekarze określają jego stan jako stabilny. Więcej tutaj: Były prezydent Siedlec został zaatakowany przez nożownika. „Rany zagrażały jego życiu” [wideo]

Po godzinie 13.00 został zatrzymany mężczyzna podejrzany do dokonanie ataku. Wirtualna Polska ujawniła, że to 38-letni Dejan Apastasi S., mieszkaniec Siedlec, mający polskie obywatelstwo. Policja oficjalnie nie podaje, jakimi motywami kierował się mężczyzna. Zatrzymany ma zostać dopiero przesłuchany.

Media informują, że z rozmów ze śledczymi wynika, że najprawdopodobniej motywy nie były polityczne i mogło chodzić o decyzję, którą Kudelski wydał jako prezydent Siedlec. Rozstrzygnięcie administracyjne związane z nieruchomością miało dotyczyć 38-latka i być dla niego niekorzystne. Jak podaje portal wPolityce.pl, mężczyzna miał już wcześniej odgrażać się samorządowcowi.

Więcej o zatrzymaniu podejrzanego pisaliśmy tutaj.

Warto przeczytać: Atak nożownika na lotnisku w Amsterdamie. Policja otworzyła ogień [WIDEO]

Podziel się