Szukaj

Mocne wystąpienie afrykańskiego kardynała w Warszawie. Ostre słowa o gender i przymusowej relokacji migrantów

23-10-2017 15:11
Kardynał Robert Sarah Fot. Senat RP / Twitter / screen Twitter
Podziel się

V sesja Międzynarodowego Kongresu Ruchu „Europa Christi” przyniosła głos wsparcia dla oporu Polski w sprawie przyjmowania migrantów. Kardynał Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny dobitnie skomentował nie tylko sprawę migrantów ekonomicznych i problemu w odróżnieniu ich od uchodźców. Podczas swojego wystąpienia odniósł się również do kwestii związanej z ideologią lewicową.

Nie można podważać prawa narodu do rozróżnienia uchodźcy od imigranta ekonomicznego, który nie identyfikuje się z kulturą kraju, w którym chce zamieszkać – podkreślił kard. Sarah tym samym odnosząc się do sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się Polska.

Afrykański hierarcha w swoim wystąpieniu zwrócił również uwagę na problem zagrażającej rodzinie ideologii gender.

Niemal wszystkie afrykańskie rządy zostały zmuszone do powołania ministerstw ds. równości płci, wprowadzające ideologię gender. Starają się narzucać innym kulturom swoje podejście, w tym również uznanie małżeństw homoseksualnych, które z perspektywy afrykańskiej są aberracją życia społecznego i rodzinnego – powiedział.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk wydał zaskakujące oświadczenie. Zmienił zdanie na temat relokacji uchodźców?

Czytaj też: Gerard Depardieu twierdzi, że imigranci są... „jedyną szansą” dla Europy

Duchowny odniósł się także do promocji aborcji i eutanazji w krajach afrykańskich. W jego opinii jest to działanie, które prowadzi do „zabicia ducha Afryki i zagarnięcia jej zasobów”.

Warto przeczytać: Calais: Imigranci blokowali drogę i atakowali ciężarówki. Węgierski kierowca stracił cierpliwość [WIDEO PL +18]

Podziel się