Szukaj

Młynarska hejtuje Święta: Bezwstydna eksplozja EGO, światełka żrące prąd, dręczenie karpi i siebie nawzajem, zarzynanie zwierząt...

25-12-2017 15:32
Paulina Młynarska Fot. Paulina Młynarska / Instagram / screen
Podziel się

Paulina Młynarska zamieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym złożyła z okazji Bożego Narodzenia specyficzne „życzenia”. Dziennikarka i feministka ostro skrytykowała tradycyjny sposób obchodzenia Świąt w Polsce.

Młynarskiej w polskiej tradycji i rodzinnej formie spędzania Świąt Bożego Narodzenia nie podoba się właściwie wszystko – od świątecznych ozdób po wigilijne potrawy.

Z okazji świąt, które są w naszej kulturze totalną i bezwstydną eksplozją EGO: światełka żrące prąd, dręczenie karpi i siebie na wzajem, zarzynanie zwierząt aby napchać brzuchy ponad wszelką miarę, konsumpcja plastikowego badziewia ( zabawki) zaśmiecającego Ziemię, fochy bo ktoś znowu nie jest taki jak JA „kcem” aby był, wykluczanie „czarnych owiec” z rodzinnego kręgu itd. życzę czytelnikom i czytelniczkom tego profilu poczucia humoru i luzu po prostu. Wysyłam mnóstwo ciepła z Kerali, nie z okazji świąt wcali! (zachowana pisownia oryginalna - red.) - napisała Młynarska, która zdecydowała się pod koniec grudnia wyjechać do Indii.

Koniecznie przeczytaj: Dorota Wellman o tradycyjnym spędzaniu świąt Bożego Narodzenia: „Współczuję tym, którzy muszą spotkać się z rodziną”

Czytaj też: Niemcy w ohydny sposób drwią z Bożego Narodzenia. Najpierw obraźliwa okładka „Spiegel”, teraz haniebne bluźnierstwo [FOTO]

Wpis publicystki wywołał w sieci skrajne emocje. Niektórzy internauci zgadzali się z jej krytyką. Wielu jednak nie spodobało się takie postrzeganie Świąt. Pojawiły się też komentarze sugerujące, że niechęć Młynarskiej może wynikać z jej osobistych złych doświadczeń.

Przykro mi, że w Pani rodzinie tak wyglądają święta. Jednak bardziej przykre jest, że winę za to przerzuca Pani na wszystkich dookoła – ocenilł jeden z internautów.

Wpis Młynarskiej poniżej:

Warto przeczytać: Niemcy: Szkoła w Lüneburgu zmieniła charakter obchodów świąt Bożego Narodzenia. „Tradycyjne kolędy są niezgodne z islamem”

Podziel się