Szukaj

Młodzież Wszechpolska po stronie protestujących lekarzy rezydentów

20-10-2017 12:35
Młodzież Wszechpolska Fot. Lithium1989 / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Na facebookowej stronie Młodzieży Wszechpolskiej ukazało się oficjalne oświadczenie w sprawie protestu lekarzy rezydentów. Narodowcy zdecydowanie stanęli w obronie pracowników służby zdrowia. Przedstawiciele MW wyrazili także swoje oburzenie atakami mediów na lekarzy.

Treść poświadczenia Młodzieży Wszechpolskiej poniżej:

2 października AD 2017 Porozumienie Rezydentów OZZL rozpoczęło protest głodowy, którego celem jest wymuszenie na rządzie pochylenia się nad problemami polskiej służby zdrowia. Rezydenci wskazują na zbyt małe nakłady finansowe przeznaczane na system opieki zdrowotnej, przerost biurokracji, która w wielu przypadkach ogranicza, a wręcz uniemożliwia prawidłową opiekę nad pacjentem, a także niskie zarobki pracowników ochrony zdrowia.

Koniecznie przeczytaj: Paweł Kukiz o strajku lekarzy rezydentów i reformie służby zdrowia: Radziwiłł „będzie kręcił tak, jak kręci od lat” [WIDEO]

Czytaj też: Stanisław Michalkiewicz kpi z rotacyjnej głodówki rezydentów. Publicysta uważa też, że lekarze protestują w niewłaściwej sprawie [WIDEO]

Jako polscy nacjonaliści, głoszący od zawsze idee solidaryzmu narodowego popieramy postulaty głoszone przez protestujących. Praca polskich lekarzy, a także pozostałych pracowników ochrony zdrowia jest pracą niezwykle wymagającą zarówno fizycznie jak i intelektualnie. Misja, którą w życiu narodu pełnią lekarze, poprzedzona wieloletnim kształceniem oraz odpowiedzialność jaka spoczywa na barkach medyków jest nie do przecenienia dla polskich pacjentów oraz nie bez wpływu na sytuację gospodarki narodowej.

Pracownicy systemu zdrowia nieraz poświęcają swoje zdrowie czy życie osobiste by nieść pomoc potrzebującym. W ostatnich latach, gdy sytuacja w ochronie zdrowia ulega znacznemu pogorszeniu, to na wspomnianej wyżej ofiarności coraz bardziej opiera się system opieki zdrowotnej. I dzięki niej polski obywatel może liczyć na to, że zawsze otrzyma pomoc medyczną, gdy będzie konieczna.

Nagonka medialna skierowana przeciw rezydentom, jaką obserwujemy w ostatnich dniach jest oburzająca i nastawiona na indoktrynację Polaków przeciw protestującym. Wpływa ona negatywnie na jedność narodu, a także stosunek społeczeństwa do lekarza. Tym samym niszcząc oraz marginalizują rolę i opinię polskiej inteligencji. Prowadzić to będzie w dalszym ciągu do patologicznych relacji społecznych, znanych nam z czasów socjalizmu.

W dniu święta patrona lekarzy, św. Łukasza Ewangelisty, życzymy protestującym zwycięstwa w ich walce o polskie zdrowie. Oferujemy swoją pomoc, z którą ruszymy, gdy tylko medycy wyrażą taką chęć. Nasi działacze są również lekarzami i pielęgniarkami. Wspieramy Was, bo wierzymy, że Wasz protest będzie początkiem szerokiej debaty publicznej nad zmianami systemowymi w służbie zdrowia. Nie poddawajcie się!

Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej 

Warto przeczytać: Wpadka Arłukowicza. Chciał wytknąć hipokryzję rządu. Podał jednak wyjątkowo absurdalny argument [WIDEO]

Podziel się