Szukaj

Policjanci zatrzymali młodego kierowcę do kontroli. Jak się okazało, w bagażniku wiózł... kozę [foto]

13-09-2018 15:36
Koza w bagażniku Fot. KWP w Olsztynie / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W poniedziałek około godz. 19:00 policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli młodego kierowcę. Jak się okazało, 18-latek nie tylko jechał bez prawa jazdy i był pijany, ale na dodatek w bagażniku wiózł kozę. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli młodego kierowcę tuż po tym, jak na ich widok skręcił pospiesznie w jedną z bocznych uliczek, a następnie symulował naprawianie usterki w swoim samochodzie.

Policjanci nie dali się jednak nabrać i dokonali rutynowej kontroli. Jak się okazało, 18-letni kierowca nie posiadał uprawnień, był nietrzeźwy (miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu). Wraz z nim podróżował również ojciec, który podobnie jak syn był pijany. 

Koniecznie przeczytaj: Elbląg: Skorpin zaatakował mężczyznę w Biedronce? Ugryziony mężczyzna trafił na pogotowie [foto]

Czytaj też: Elbląg: Biedronka dementuje sensacyjne doniesienia. „Żadnego skorpiona nie było”. Zaskakujące wyjaśnienie

To jeszcze jednak nie wszystko, bowiem gdy młody kierowca na prośbę funkcjonariuszy otworzył bagażnik pojazdu, okazało się, że przewoził w nim kozę.

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej policji, 18-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności:

Funkcjonariusze wezwali na miejsce osobę wskazaną przez kierowcę i po sprawdzeniu jej stanu trzeźwości przekazali pod jej opiekę samochód oraz zwierzę. (...) Za popełnione przestępstwo 18-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

Warto przeczytać: Nieprawdopodobna sytuacja. Niemieccy policjanci pobici przez imigrantów podczas interwencji [wideo]

Podziel się