Szukaj

Kompromitacja posła Nowoczesnej w TVP. Niepotrzebnie wspominał o ministrach PRL… [WIDEO]

10-02-2017 15:26
Piotr Misiło, Nowoczesna Fot. TVP Info / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Krytykując przeciwników politycznych, warto mieć na poparcie swoich tez mocne argumenty, które jednocześnie powinny być oparte na faktach. Zapomniał chyba o tym Piotr Misiło z Nowoczesnej, chcąc ocenić pracę ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, nawiązał do okresu PRL.

Dzisiaj Ryszard Petru powiedział, że pan minister Waszczykowski jest najgorszym ministrem spraw zagranicznych od 1989 r. Ja myślę, że pan Ryszard Petru był łaskawy, bo także przed ’89 myślę sobie, że byli lepsi ministrowie – oznajmił poseł Misiło w programie „Minęła 20” w TVP Info.

Prowadzący Michał Rachoń usiłował uzyskać od polityka informację, jakich ministrów komunistycznej władzy miał na myśli. Poseł Nowoczesnej nie umiał odpowiedzieć na to pytanie, co więcej w kuriozalny sposób tłumaczył, że nie będzie podawał nazwisk dyplomatów z okresu PRL, „aby ich nie gloryfikować”.

Koniecznie przeczytaj: Poseł Nowoczesnej wywołał salwy śmiechu w TVP Info. Patryk Jaki nie mógł się opanować [WIDEO]

Czytaj też: Poseł Nowoczesnej z pluszowym kaczorem w TVP! W ten sposób poparł Tuska [WIDEO]

Poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15, który był również gościem programu, stwierdził, że opinię wygłoszona przez Misiło jest skandaliczna.

To są skandaliczne słowa. Poseł Misiło mówi, że agentura moskiewska lepiej realizowała polski interes narodowy niż Waszczykowski – powiedział.

Ja bym chciał usłyszeć od pana chociaż jedno nazwisko ministra spraw zagranicznych PRL-u, bo mam wrażenie, że pan ani jednego nie zna – dodał Rzymkowski.

Poseł Nowoczesnej próbował pokrętnie zmienić sens swojej wypowiedzi i nadal nie był w stanie wymienić żadnego nazwiska. Potem Misiło widocznie uznał, że lepiej podać jakiekolwiek nazwisko niż żadnego, wspomniał więc o… Ryszardzie Kuklińskim, który ministrem PRL na pewno nie był.

Warto przeczytać: Petru… doktorem? Po zaskakującym oświadczeniu posła Nowoczesnej Internet oszalał [WIDEO + MEMY]

Podziel się