Szukaj

Minister Piotr Gliński jest przekonany, że katastrofa smoleńska nie była wypadkiem. „Na Wschodzie wszyscy wiedzą, że Putin się zemścił”

10-04-2018 16:33
Wicepremier Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Podziel się

Minister kultury i dziedzictwa narodowego podczas niedawnego wywiadu dla „Rzeczpospolitej” wypowiedział się na temat katastrofy smoleńskiej. Jak dość wyraźnie zasugerował, jest przekonany o tym, że prezydent Lech Kaczyński i towarzyszące mu osoby padły ofiarą zemsty Władimira Putina.

W trakcie rozmowy polityk Prawa i Sprawiedliowości przyznał, że prawdopodobnie nigdy nie uda się do końca wyjaśnić wszystkich okoliczności katastrofy smoleńskiej, ponieważ polscy śledczy nie dysponują kluczowymi dowodami w tej sprawie. Jak dodał, wynika to z zaniedbań poprzedniego rządu:    

Być może nie uda się w pełni wyjaśnić przyczyn katastrofy smoleńskiej, tym bardziej bez kluczowych dowodów. Wynika to niestety przede wszystkim z zaniedbań poprzedniego rządu.

Koniecznie przeczytaj: O krok od tragedii tuż przed rozpoczęciem Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Władimir Putin wyraził zgodę na zestrzelenie samolotu pasażerskiego

Czytaj też: Bronisław Komorowski przed katastrofą smoleńską: „Przyjdą wybory, prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni” [wideo]

Minister Piotr Gliński zauważył również, że pomimo tego, iż nie mamy pełnej wiedzy na ten temat, to jednak możemy domniemywać, kto jest odpowiedzialny za śmierć polskiej delegacji w Smoleńsku:   

Nawet jeśli nie mamy wiedzy co do faktów, to mamy wiedzę co do charakteru systemu postsowieckiego. Istnieje taka, hłaskowska, kategoria „prawdziwych zmyśleń”. Na Wschodzie wszyscy wiedzą, że Putin zemścił się na Kaczyńskim.  

Polityk PiS-u skomentował także wybudowanie pomnika upamiętniającego ofiary tej tragedii:  

Odczuwam ulgę, że udało się nam zbudować pomnik, po latach walki z PO, która tego pomnika nie chciała. To oczyszczające. Dobrze, że jest takie miejsce pamięci i zadumy. To moment symbolicznie kończący czas żałoby.

Warto przeczytać: Generał Sławomir Petelicki nie miał wątpliwości, kto jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. „Powinni stanąć przed Trybunałem Stanu" [wideo]

Podziel się