Szukaj

Leszek Miller nie zamierza odpuścić. „Fakt” może spodziewać się problemów po skandalicznym tekście

03-09-2018 18:28
Okładka Faktu, Leszek Miller Twitter/wikimedia / screen
Podziel się

„W związku z rażącym naruszeniem przez dziennik „Fakt” dóbr osobistych moich i mojej najbliższej rodziny kieruję pozew sądowy przeciwko wydawcy i red. naczelnemu” – oświadczył na Twitterze Leszek Miller.

Były premier zareagował na tekst, który ukazał się w weekendowym wydaniu magazynu „Fakt”. Artykuł o samobójczej śmierci jego syna tabloid zatytułował „Ojciec wybrał politykę, a syn sznur”.

Koniecznie przeczytaj: Leszek Miller opowiedział zabawną anegdotę o Robercie Biedroniu. „Zaproponował mi wspólne zamieszkanie”

Czytaj też: Nie żyje jedyny syn byłego premiera Leszka Millera. Zmarł nagle w wieku 48 lat

Po medialnej burzy i ogromnej fali krytyki, jaka spadła na tabloid, redaktor naczelny Robert Feluś przeprosił za tekst, jednak nie wszystkich to przekonało.

Bardzo mocny komentarz zamieścił m.in. na Instagramie Boys Szyc.

Nie wierzę w żadne słowo tej szumowiny. Niczego nie żałuje bo niczego nie czuje. Żeby przekroczyć granice smaku trzeba go mieć, żeby zachować się nie jak dziennikarz trzeba nim być. Nie zamiatajmy tego skurw***ństwa pod śmieszny dla tej gazety tytuł "Fakt". Ktoś się pod tym podpisał, ktoś konkretny to wymyślił i wydrukował. Sprawdźmy jakie firmy wykupiły reklamy w tym wydaniu tego szmatławca. Dotknąć ich może jedynie strata kasy i klientów. A tymczasem pier**l się panie feluś!

- napisał aktor (pisownia oryginalna – red.).

Więcej pisaliśmy na ten temat tutaj: „Dno”, „przegięcie”, „zbydlęcenie” - fala krytyki po okładce „Faktu”. Redaktor naczelny przeprasza [foto]

Wczoraj Leszek Miller podziękował za głosy współczucia i krytykę bulwersującego tekstu. Była to m.in. odpowiedź na komentarz stowarzyszenia Press Club Polska.

Z trudnym do opisania oburzeniem przyjęliśmy okładkę jednego z tabloidów, która pogwałciła żałobę Pana Premiera Leszka Millera i jego Rodziny. To nie jest dziennikarstwo! To skrajnie zawstydzające żerowanie na ludzkiej tragedii. Nie ma słów, którymi można dostatecznie dosadnie określić to postępowanie

- czytamy w oświadczeniu.

Warto przeczytać: Robert Feluś nie jest już redaktorem naczelnym „Faktu”. To efekt bulwersującej okładki o śmierci syna Leszka Millera

Podziel się