Szukaj

Leszek Miller o zamachu na prezydenta Pawła Adamowicza: „Zrobił to pospolity bandyta” [wideo]

14-01-2019 13:55
Leszek Miller Fot. RMF24 Live / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Leszek Miller, który był gościem porannej rozmowy na antenie RMF FM odniósł się do ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Polityk podkreślił, że nie należy „polityzować” tego zdarzenia, gdyż sprawca nie jest ideowym zabójcą, ale pospolitym bandytą.

Leszek Miller komentując to zdarzenie, stwierdził, że zamachu nie należy łączyć z szeroko pojętą polityką, gdyż sprawca to pospolity bandyta, a nie człowiek kierujący się ideami:

Uważam, że błędem jest polityzacja akcji tego człowieka. Bo to nie jest żaden ideowy czy związany z jakimś światopoglądem człowiek, który chce dokonać zamachu z powodów ideowych. To jest pospolity bandyta, a przypisywanie mu jakichś intencji politycznych jest błędem, a co więcej wychodzi na przeciw jego oczekiwaniom. Nasze myśli biegną do gdańskiego szpitala, gdzie walczy o życie człowiek. Nie prezydent, nie polityk, tylko po prostu człowiek. Życzymy temu człowiekowi zwycięstwa w tej walce i powrotu do zdrowia.

Koniecznie przeczytaj: Nożownik ciężko ranił prezydenta Gdańska na finale WOŚP. Paweł Adamowicz był reanimowany [wideo+foto]

Czytaj też: Paweł Adamowicz zlecił przygotowanie specjalnego dokumentu. Wszystko z powodu obaw przed aresztowaniem

Gość Roberta Mazurka uważa, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo obywateli spoczywa na władzy, nie zaś na firmach ochroniarskich. 

Przypomnijmy, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany w niedzielny wieczór podczas happeningu „Światełko do nieba”. Zamachowiec zadał mu kilka ciosów nożem, a następnie wygłosił swój manifest (Więcej: Nożownik ciężko ranił prezydenta Gdańska na finale WOŚP. Paweł Adamowicz był reanimowany [wideo+foto])

Warto przeczytać: Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Lekarzom nie udało się go uratować

Podziel się