Szukaj

Słowa Kijowskiego wywołały burzę. Leszek Miller kpi z byłego lidera KOD-u. Dziennikarz składa propozycję: „Jeśli masz resztki honoru…”

17-12-2017 18:44
Reakcja na słowa Kijowskiego - Miller, Stanowski Fot. nieznane / YT / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Mateusz Kijowski wraz z organizatorką zbiórki Elżbietą Pawłowicz dziękował wczoraj za 32 tys zł., które dostanie z internetowych wpłat. Jak powiedział, teraz będzie mógł „jakoś przeżyć święta”. Postawa byłego lidera KOD-u wywołała powszechne oburzenie.

Przypomnijmy, zbiórka „Stypendium wolności – Mateusz zostań w Polsce” została zorganizowana w odpowiedzi na niedawny wywiad Kijowskiego dla portalu naTemat. Były lider KOD żalił się, że nie może zaleźć dobrze płatnej pracy, a robić zakupy i gotować muszą mu znajomi.

Poruszona jego „dramatyczną” sytuacją Elżbieta Pawłowicz zainicjowała zbiórkę internetową na portalu zrzutka.pl. Akcja zakończyła się sukcesem. Okazało się, że znaleźli się ludzie, którzy chcą płacić na utrzymanie ex-lidera KOD-u i jego rodziny.

Koniecznie przeczytaj: Mateusz Kijowski i Elżbieta Pawłowicz dziękują za wpłacone pieniądze. Udało się zebrać pokaźną sumkę [WIDEO]

Czytaj też: „Pociągnęła nas jego uczciwość”. Siostra Krystyny Pawłowicz tłumaczy, dlaczego zbiera pieniądze na Mateusza Kijowskiego [WIDEO]

Sam Kijowski nie tylko nie odciął się od zbiórki, ale wprost dał do zrozumienia, że pieniądze przyjmie. Wczoraj razem z Pawłowicz dziękował za wpłacone środki, mówiąc m.in., że teraz on i jego rodzina będą mogli „przeżyć święta bez stresów bytowych”. Więcej na ten temat tutaj: Kabaretu ciąg dalszy. Mateusz Kijowski i Elżbieta Pawłowicz dziękują za wpłacone pieniądze [WIDEO]

Postawa Kijowskiego wywołała powszechne oburzenie w mediach społecznościowych. Nie tylko internauci krytykowali lidera KOD-u. Były premier Leszek Miller wprost z niego zakpił.

Mateusz Kijowski dziękuje za zbiórkę 32 tys. złotych, które pozwolą jemu i jego rodzinie „bez stresów bytowych” przeżyć święta. A Sylwester? - napisał na Twitterze.

Z kolei redaktor naczelny portalu weszlo.pl złożył propozycję, dzięki której Kijowski mógłby jeszcze zachować twarz. Dziennikarz zasugerował mu, że powinien przeznaczyć pieniądze na cele charytatywne.

Jeśli masz resztki honoru, to tutaj jest zrzutka, w której brakuje 34 000 złotych. 32 000 od ciebie bardzo się przyda – zaproponował Krzysztof Stanowski, który podał linka do zbiórki na leczenie umierającego chłopca.

Czy były przywódca KOD zachowa się honorowo? Teraz to chyba ostatni moment...

Warto przeczytać: Kijowski odpowiada na krytykę. Twierdzi, że płaci alimenty. Przyznaje też, że po zbiórce nie szuka już pracy. „Musiałbym zarabiać ponad 8 tys.” [WIDEO]

Podziel się