Szukaj

Czy ukraińscy politycy są banderowcami? Ostra wymiana zdań między Millerem a Komorowskim [WIDEO]

02-04-2017 22:44
Flaga Ukrainy zawieszona na maszcie na tle nieba Fot. skhakirov / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

W sobotnim programie „Prezydenci i premierzy” na antenie Polsat News zaproszeni do studia Waldemar Pawlak, Leszek Miller i Bronisław Komorowski mówili m.in o stosunkach polsko-ukraińskich. Dwaj ostatni politycy wyraźnie byli podziel w tej kwestii.

Na Ukrainie w ostatnich miesiącach mają miejsce kolejne antypolskie incydenty, takie jak niszczenie miejsc pamięci zamordowanych przez UPA Polaków w Hucie Pieniackiej czy, jak ostatnio, ostrzelanie polskiego konsulatu w Łucku z granatnika. Choć część komentatorów zwraca uwagę, że może to być rosyjska prowokacja, to jednak warto podkreślić, że strona ukraińska do tej pory nie wyjaśniła, kto rzeczywiście stał za choćby jednym antypolskim incydentem, który miał miejsce w ostatnim czasie, przekonując tylko, że winę ponoszą Rosjanie.

Koniecznie przeczytaj: Turcja zawiesiła stosunki dyplomatyczne z Holandią! Ankara grozi Europie imigrantami! [WIDEO]

Czytaj też: Przemówienie Bronisława Komorowskiego na Jasnej Górze [WIDEO]

Leszek Miller zwrócił wagę, że Ukraina ma wyraźny problem z rozliczeniem swojej historycznej przeszłości, co cały czas rzutuje na relacje z Polską. Niestety wynika to z działań czołowych ukraińskich polityków, którzy próbują budować tożsamość swojego narodu w oparciu o kult zbrodniarzy takich jak Stepan Bandera. Były premier stwierdził wręcz, że władze ukraińskie są zdominowanie przez banderowców, z czym nie chciał się zgodził Bronisław Komorowski.

Fragent rozmowy:

Cały program tutaj.

Warto przeczytać: Leszek Balcerowicz nie uzdrowił ukraińskiej gospodarki! Profesor zakończył pracę w Kijowie

Podziel się