Szukaj

Wielka awantura na granicy z Polską. Micheil Saakaszwili został „wniesiony na rękach” na Ukrainę [WIDEO]

10-09-2017 21:13
Micheil Saakaszwili wniesiony na rękach na Ukrainę Fot. StudMedia / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili po nieudanej próbie wjazdu na Ukrainę pociągiem z Przemyśla, udał się na przejście w Medyce. Tam czekali jego zwolennicy, którzy przedarli się przez oddział policji po stronie ukraińskiej, umożliwiając politykowi przekroczenie granicy.

Według relacji świadków Saakaszwili został „wniesiony na rękach”. Agencja Interfax-Ukraina przytacza wypowiedź Jurija Derewianki z partii Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko, który powiedział, że ludzie przerwali kordon policyjny, otoczyli byłego prezydenta szczelnym kołem i „wnieśli” na Ukrainę.

Do zdarzenia doszło na przejściu w Szeginiach (po stronie polskiej Medyka). Ukraińcy zamknęli przejście do odwołania.

Koniecznie przeczytaj: Włoska policja opublikowała nagrania z gwałcicielami z Rimini [WIDEO]

Czytaj też: Lubuska policja publikuje nagranie z zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o gwałt na 8-latce [WIDEO]

Doniesienia mediów potwierdził rzecznik Państwowej Straży Granicznej Ukrainy Ołeh Słobodian.

Tłum wdarł się na przejście graniczne Szeginie. Zaczęła się bójka. Trudno prognozować następstwa tej sytuacji - napisał na Facebooku.

Po przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej Saakaszwili udał się ze swoimi zwolennikami do Lwowa, gdzie zapowiedziano więc z udziałem polityka, a w następnej kolejności „marsz na Kijów”.

Saakaszwili po złożeniu prezydentury w 2013 r. uciekł z Gruzji, aby uniknąć uniknąć procesów sądowych w związku z oskarżeniami o nadużycia władzy. Polityk najpierw udał się do USA, a później na Ukrainę. Dwa lata temu otrzymał ukraiński paszport, a prezydent Petro Poroszenko mianował go gubernatorem obwodu odeskiego. Kiedy jednak Saakaszwili zrezygnował z urzędu, oskarżając prezydenta Ukrainy o korupcję i założył własną partię, która nawoływała do wcześniejszych wyborów, stosunki między oboma politykami znacznie się pogorszyły.  

Warto przeczytać: Palestyńczycy świętują na ulicy w Berlinie… strzelając z broni palnej [WIDEO]

Podziel się