Szukaj

Wielka awantura na granicy z Polską. Micheil Saakaszwili został „wniesiony na rękach” na Ukrainę [WIDEO]

10-09-2017 21:13
Micheil Saakaszwili wniesiony na rękach na Ukrainę Fot. StudMedia / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili po nieudanej próbie wjazdu na Ukrainę pociągiem z Przemyśla, udał się na przejście w Medyce. Tam czekali jego zwolennicy, którzy przedarli się przez oddział policji po stronie ukraińskiej, umożliwiając politykowi przekroczenie granicy.

Według relacji świadków Saakaszwili został „wniesiony na rękach”. Agencja Interfax-Ukraina przytacza wypowiedź Jurija Derewianki z partii Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko, który powiedział, że ludzie przerwali kordon policyjny, otoczyli byłego prezydenta szczelnym kołem i „wnieśli” na Ukrainę.

Do zdarzenia doszło na przejściu w Szeginiach (po stronie polskiej Medyka). Ukraińcy zamknęli przejście do odwołania.

Doniesienia mediów potwierdził rzecznik Państwowej Straży Granicznej Ukrainy Ołeh Słobodian.

Tłum wdarł się na przejście graniczne Szeginie. Zaczęła się bójka. Trudno prognozować następstwa tej sytuacji - napisał na Facebooku.

Po przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej Saakaszwili udał się ze swoimi zwolennikami do Lwowa, gdzie zapowiedziano więc z udziałem polityka, a w następnej kolejności „marsz na Kijów”.

Koniecznie przeczytaj: Włoska policja opublikowała nagrania z gwałcicielami z Rimini [WIDEO]

Czytaj też: Lubuska policja publikuje nagranie z zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o gwałt na 8-latce [WIDEO]

Saakaszwili po złożeniu prezydentury w 2013 r. uciekł z Gruzji, aby uniknąć uniknąć procesów sądowych w związku z oskarżeniami o nadużycia władzy. Polityk najpierw udał się do USA, a później na Ukrainę. Dwa lata temu otrzymał ukraiński paszport, a prezydent Petro Poroszenko mianował go gubernatorem obwodu odeskiego. Kiedy jednak Saakaszwili zrezygnował z urzędu, oskarżając prezydenta Ukrainy o korupcję i założył własną partię, która nawoływała do wcześniejszych wyborów, stosunki między oboma politykami znacznie się pogorszyły.  

Warto przeczytać: Celebryci uciekają na widok ministra. Wszystko po to, aby nie stanąć obok niego na wspólnym zdjęciu [WIDEO]

Podziel się