Szukaj

Michalkiewicz o protestach „żółtych kamizelek”. „Macron się zaśmierdział i trzeba będzie coś z nim zrobić” [wideo]

07-12-2018 17:46
Stanisław Michalkiewicz Fot. asmeredakcja / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Znany publicysta Stanisław Michalkiewicz w swoim najnowszym videoblogu odniósł się do protestów „żółtych kamizelek” we Francji. Jego zdaniem, jest to odwet amerykańskich służb za propagowanie pomysłu utworzenia europejskiej armii, która, według zapowiedzi Emmanuela Macrona, miałaby bronić Stary Kontynent przed Stanami Zjednoczonymi.

Stanisław Michalkiewicz w swoim komentarzu stwierdził, że protest „żółtych kamizelek” jest reakcją USA na zapowiedzi utworzenia europejskiej armii. Jego zdaniem CIA otrzymało polecenie, by dać Emmanuelowi Macronowi bolesną nauczkę:

Prezydent Macron uzasadnił prezydentowi Trumpowi konieczność powołania europejskich sił zbrojnych, europejskiej armii. Powiedział mu, że ta armia miałaby bronić Europy między innymi przed Stanami Zjednoczonymi (…) Emmanuel Macron walnął z grubej rury i jestem pewien, że prezydent Trump nie puści tej deklaracji mimo uszu, prędzej nakazał Centralnej Agencji Wywiadowczej, żeby temu Macronowi przytarła rogów.

Koniecznie przeczytaj: Decyzja o wycofaniu art. 7 wobec Polski to nie przypadek? Emmanuel Macron zapowiada we Francji gruntowną reformę sądownictwa i likwidację... Trybunału Sprawiedliwości

Czytaj też: Stanisław Michalkiewicz bez litości. Wyjaśnia, dlaczego feministki wychodzą na ulicę protestować i kto za tym stoi naprawdę stoi [wideo]

Publicysta powiedział również, że obecne wydarzenia z Francji przypominają te z Ukrainy z przed kilku lat:

Widzimy, że to wszystko ma podobieństwa do jednego i drugiego majdanu ukraińskiego, więc aż się prosi, żeby tutaj założyć, że ta sama ręka, która urządziła tamte majdany, urządziła też euromajdan prezydentowi Macronowi. No jak Francja chce wojować ze Stanami Zjednoczonymi przy pomocy europejskiej armii, to tutaj żarty się kończą.

W dalszej części wypowiedzi Stanisław Michalkiewicz ironiczne skomentował obecną sytuację Emmanuela Macrona:

Najwyraźniej Emmanuel Macron się zaśmierdział i trzeba będzie coś z nim zrobić, no i zobaczymy jak to będzie, żółte kamizelki nie odpuszczają.

Warto przeczytać: Stanisław Michalkiewicz komentuje słowa papieża Franciszka, który zachęca do przyjmowania uchodźców [WIDEO]

Podziel się