Szukaj

Michalkiewicz o protestach „żółtych kamizelek”. „Macron się zaśmierdział i trzeba będzie coś z nim zrobić” [wideo]

07-12-2018 17:46
Stanisław Michalkiewicz Fot. asmeredakcja / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Znany publicysta Stanisław Michalkiewicz w swoim najnowszym videoblogu odniósł się do protestów „żółtych kamizelek” we Francji. Jego zdaniem, jest to odwet amerykańskich służb za propagowanie pomysłu utworzenia europejskiej armii, która, według zapowiedzi Emmanuela Macrona, miałaby bronić Stary Kontynent przed Stanami Zjednoczonymi.

Stanisław Michalkiewicz w swoim komentarzu stwierdził, że protest „żółtych kamizelek” jest reakcją USA na zapowiedzi utworzenia europejskiej armii. Jego zdaniem CIA otrzymało polecenie, by dać Emmanuelowi Macronowi bolesną nauczkę:

Prezydent Macron uzasadnił prezydentowi Trumpowi konieczność powołania europejskich sił zbrojnych, europejskiej armii. Powiedział mu, że ta armia miałaby bronić Europy między innymi przed Stanami Zjednoczonymi (…) Emmanuel Macron walnął z grubej rury i jestem pewien, że prezydent Trump nie puści tej deklaracji mimo uszu, prędzej nakazał Centralnej Agencji Wywiadowczej, żeby temu Macronowi przytarła rogów.

Koniecznie przeczytaj: Emmanuel Macron chciał załagodzić sytuację w kraju. Po jego wystąpieniu związkowcy chcą dołączyć do protestów

Czytaj też: Francja: Polscy kierowcy zaatakowani przez „żółte kamizelki”. Demonstranci byli agresywni [foto]

Publicysta powiedział również, że obecne wydarzenia z Francji przypominają te z Ukrainy z przed kilku lat:

Widzimy, że to wszystko ma podobieństwa do jednego i drugiego majdanu ukraińskiego, więc aż się prosi, żeby tutaj założyć, że ta sama ręka, która urządziła tamte majdany, urządziła też euromajdan prezydentowi Macronowi. No jak Francja chce wojować ze Stanami Zjednoczonymi przy pomocy europejskiej armii, to tutaj żarty się kończą.

W dalszej części wypowiedzi Stanisław Michalkiewicz ironiczne skomentował obecną sytuację Emmanuela Macrona:

Najwyraźniej Emmanuel Macron się zaśmierdział i trzeba będzie coś z nim zrobić, no i zobaczymy jak to będzie, żółte kamizelki nie odpuszczają.

Warto przeczytać: To nie jest flaga Francji. Tak były oznaczone wozy bojowe, który pacyfikowały „żółte kamizelki” [wideo]

Podziel się