Szukaj

Michał Tusk zostanie wezwany przed komisję ds. afery Amber Gold

08-03-2017 15:16
Zamknięte biuro firmy Amber Gold Fot. Zorro2212 / wikipedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Sejmowa komisja śledcza zdecydowała na dzisiejszym posiedzeniu o wezwaniu na świadka Michała Tuska - syna byłego premiera. W czasie obrad doszło do wymiany zdań między posłem opozycji a innymi politykami.

Michał Tusk był zatrudniony w liniach lotniczych „OLT Express”, które należały do Amber Gold. Za wezwaniem przed komisję głosowało ośmiu posłów, przeciw był tylko polityk PO - Krzysztof Brejza, nikt się nie wstrzymał. Przed formalną decyzją w tym zakresie odbyła się na forum komisji długa dyskusja między posłem PO, a innymi politykami na temat zasadności powołania Michała Tuska na świadka w wyżej wspomnianej sprawie.

Koniecznie przeczytaj: Jakubiak na przesłuchaniu ws. Amber Gold. „Sam sobie udzieliłem zgody” [WIDEO]

Czytaj też: Donald Tusk kompromituje się, wygłaszając podziękowanie po wygranych wyborach na szefa Rady Europejskiej [WIDEO]

Przedstawiciel opozycji z ramienia PO uzasadnił brak podstaw wezwania Michała Tuska do złożenia stosownych zeznań tym, że syn premiera nie miał żadnych związków z aferą. Wniosek miałby mieć tylko motywacje polityczną, bo jutro ojciec byłego pracownika „OLT Express” może zostać ponownie wybrany na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Według niego, rządowi PiS taki tok wydarzeń nie odpowiada i dlatego zdecydowano się uderzyć pośrednio w byłego szefa PO, atakując jego syna.

Z szybką ripostą pośpieszyła Małgorzata Wasserman, przewodnicząca komisji, która doradzała adwersarzowi, by uważniej prześledził dokumentację dowodową w tej sprawie, bo istnieją przesłanki, które pozwalają na wezwanie syna byłego szefa rządu na świadka. Posłanka uzasadniała dodatkowo swoje stanowisko w następujący sposób:

Nikt nie ocenia jego roli, a wręcz przeciwnie uważam, że wskazany jest daleko posunięty umiar właśnie dlatego, że jego rola jest specyficzna - mówiła.

Rzadko zdarza się, aby syn premiera pracował w tak skandalicznej firmie przekręciarskiej i to jest fakt - zaznaczyła przewodnicząca komisji śledczej.

Warto przeczytać: Senator PO: Donald Tusk jest najważniejszą osobą w historii Polski [WIDEO]

Podziel się