Szukaj

Mężczyzna podpalił się przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie. Jest w stanie krytycznym

07-11-2017 15:32
Policyjny radiowóz Fot. Damianwiszowaty12 / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Przed budynkiem Sądu Rejonowego Rzeszowie dzisiaj w południe podpalił się mężczyzna. Według ustaleń policji była to prawdopodobnie próba samobójcza.

Służy ratownicze dostały powiadomienie o płonącej osobie przy ul. Kustronia w Rzeszowie dzisiaj ok. godz. 12.15. Na miejsce pierwsi dotarli policjanci, którzy byli pełnili służbę w pobliskim sądzie.

Z okien biura zobaczyłam, że na łące w pobliżu sądu pali się człowiek. To wyglądało strasznie. Cały objęty był ogniem. Ratowali go policjanci z sądu. Jeden szybko zdławił płomienie gaśnicą, a drugi dzwonił w tym czasie po karetkę – relacjonuje świadek zdarzenia, którego słowa przytoczył portal nowiny24.pl.

Koniecznie przeczytaj: Oburzający wpis Roberta Biedronia. Internauci są wściekli: „Posunął się Pan za daleko” [FOTO]

Czytaj też: Nie żyje mężczyzna, który podpalił się w Warszawie. Niemal od razu pojawiły się pierwsze polityczne komentarze…

Naszych policjantów, którzy pełnili służbę w sądzie, zaalarmowali przechodnie, którzy widzieli, że pali się człowiek - mówi sędzia Alicja Kuroń z Sadu Rejonowego w Rzeszowie.

Natychmiast wybiegli zabierając ze sobą gaśnicę i ugasili tego mężczyznę. Ich postawa zasługuje na uznanie. Gdyby nie szybka reakcja, nie wiadomo, jak by się to skończyło – dodaje.

Jak podaje nowiny24.pl, policja potwierdziła, że było to samospalenie. Mężczyzna, w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Nie wiadomo, jakie były motywy jego działania. Do tej pory nie ustalono też jego tożsamości. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumnetów.

Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna próbował popełnić samobójstwo. Wiemy też, że nie wyszedł z budynku sądu - mówi Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Materiał wideo można zobaczyć TUTAJ.

Warto przeczytać: Bulwersujące słowa Hartmana o mężczyźnie, który podpalił się w Warszawie. Wywołały oburzenie wszystkich

Podziel się