Szukaj

Mem z odciętą głową Jarosława Kaczyńskiego na oficjalnym profilu Lecha Wałęsy [FOTO]

07-05-2017 01:50
Lech Wałęsa, mem, przeróbka Trumpa, odcięta głowa Kaczyńskiego Fot. Arche Obrien / Facebook
Podziel się

Były prezydent Lech Wałęsa nie rezygnuje z aktywnego udziału w debacie politycznej, nie ukrywa również tego, po której stronie barykady stoi. Niemniej jednak trzeba przyznać, że niektóre jego wypowiedzi czy internetowe wpisy mocno przekraczają granice dobrego smaku.

Tym razem Lech Wałęsa udostępnił na swoim oficjalnym koncie facebookowym obrazek opublikowany na stronie grupy otwartej „POMNIK WDZIĘCZNOŚCI dla Lecha Wałęsy”.

Poniższa grafika przedstawia Lecha Wałęsę ukazanego jako Perseusza, który trzyma w ręce odciętą głowę Meduzy, a właściwe Jarosława Kaczyńskiego. Obrazek, jak można zauważyć po tle (w którym nadal widoczny jest obecny wiceprezydent USA Mike Pence) i podpisie „Make Poland great again” (uczyń Polskę znowu wielką), to przeróbka memu ze zwycięskim Donaldem Trumpem.

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa zapowiada, że do Polski przybędzie miliard imigrantów z Chin

Czytaj też: Były opozycjonista wspomina, że Wałęsa namawiał do zabijania milicjantów [WIDEO]

Ponieważ byłemu prezydentowi zdarza się usuwać po czasie niektóre posty, prezentujemy poniżej zarówno screen, jak i link do wpisu.

Lech Wałęsa, mem, przeróbka Trumpa, odcięta głowa Kaczyńskiego

Jak widać, Lechowi Wałęsie wyjątkowo przypadła do gustu wychwalająca go grafika, mimo iż jej elementem jest odcięta głowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Pytanie tylko, czy są jakieś granice przyzwoitości, których były prezydent nie przekroczy w ferworze politycznej walki z obecnym rządem i Jarosławem Kaczyńskim?

Oczywiście wpis mógł być dodany przez inną osobę, która zarządza kontem byłego prezydenta, ale odpowiedzialność za wpisy i ich treść (o ile konto nie zostało zhakowane) nadal ponosi Lech Wałęsa.

Warto przeczytać: Lech Wałęsa ma problem. ABW zajmuje się sprawą związaną z opublikowaniem dokumentu UOP

Podziel się