Szukaj

Media ujawniły plan wydatków Kancelarii Sejmu w przyszłym roku. Będą większe o 21 mln złotych

09-08-2018 19:22
Budynek Sejmu Fot. Photo RNW.org / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Kilka dni temu dziennikarze ujawnili, że przyszłoroczny budżet Kancelarii Sejmu wyniesie 585,5 mln zł i będzie większy o 1,3% od obecnego. Z kolei „Rzeczpospolita” poinformowała, iż wśród planowanych wydatków jest m.in. zakup nowych tablic wyświetlających wyniki głosowania za sumę 2 mln zł.

Poseł PO Tomasz Głogowski, który próbował zweryfikować te informacje w Kancelarii Sejmu, dowiedział, iż kwotę 2 mln przewidziano na zakup nie kilkudziesiesięciu, lecz tylko dwóch tablic:

Zapytałem szefową Kancelarii Sejmu o liczbę wyświetlaczy, a gdy udzieliła odpowiedzi, wszystkich zamurowało.

Jak podkreśla „Rzeczpospolita” w sklepach internetowych można znaleźć znacznie tańsze tablice. Na przykład ekran o największej oferowanej przekątnej, czyli 96 cali, który może pracować przez całą dobę i siedem dni w tygodniu, kosztuje od 50 do 70 tys. zł. Jak dodaje gazeta, zdarzają się również modele przekraczające 100 tys. zł.

Koniecznie przeczytaj: Leszek Miller nie zamierza odpuścić. „Fakt” może spodziewać się problemów po skandalicznym tekście

Czytaj też: Polski rząd zamierza sprowadzać imigrantów do naszego kraju. Na ten cel zamierza przeznaczyć 2,9 mld złotych

W reakcji na te doniesienia medialne, Centrum Informacyjne Sejmu zapewniło, że zostanie „wybrane najtańsze rozwiązanie, spełniające wymogi techniczne”.

Warto przypomnieć, że we wtorek dziennikarze „Faktu” podali, iż przyszłoroczny budżet Kancelarii Sejmu wyniesie 585,5 mln zł i będzie większy od obecnego o ok. 21 mln zł. Wśród zaplanowanych wydatków, oprócz wspomnianych wcześniej tablic, znalazły się m.in.: przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Ludnej 4A (18,8 mln zł). podróże posłów (10 mln zł), wymiana ogrodzenia od strony al. Na Skarpie i parku Rydza-Śmigłego (6 mln zł) oraz zakup nowych tabletów (3 mln zł). Ponadto „Fakt” wyliczył również, iż w związku z przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi zostanie zarezerwowane 32,7 mln na pożegnanie odchodzących i powitanie nowych parlamentarzystów.

 

Warto przeczytać: Joanna Schmidt w absurdalny sposób tłumaczyła przewóz ludzi w bagażniku. Dziennikarz szybko zripostował [wideo]

Podziel się