Szukaj

Mazurek udowodnił posłance PO hipokryzję. „Czy nie jest czyste partyjniactwo?” [WIDEO]

07-03-2017 16:29
Małgorzata Kidawa-Błońska, PO Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Na antenie radia RMF FM gościła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Rozmowa posłanki Platformy Obywatelskiej i Roberta Mazurka dotyczyła między innymi osoby Jacka Saryusz-Wolskiego, który został kandydatem polskiego rządu na szefa Rady Europejskiej.

Przypomnijmy, że szef PO Grzegorz Schetyna postanowił o wykluczeniu z partii Jacka Saryusz-Wolskiego, kiedy okazało się, że to on, a nie Donald Tusk, ma poparcie polskiego rządu w wyborach na przewodniczącego Rady Europejskiej.

Robert Mazurek w rozmowie z Małgorzatą Kidawa-Błońską zasugerował, że zachowanie Platformy jest „czystym partyjniactwem”.

Jak nie jesteś znamy, to wynocha! Jesteś Judaszem, zdrajcą. Nieważne, czy jest kandydatem polskiego rządu (Saryusz-Wolski – przyp. red.), czy nie – Wy jesteście przeciw – mówił dziennikarz.

Koniecznie przeczytaj: Kidawa-Błońska: „Zadaniem opozycji jest szukać dziury w całym” [WIDEO]

Czytaj też: Dziennikarz o złośliwościach posłów PO po wypadku Beaty Szydło. „Kim są patałachy?” [WIDEO]

W odpowiedzi posłanka PO twierdziła, że Saryusz-Wolski „nie jest kandydatem polskiego rządu, tylko kandydatem rządu Prawa i Sprawiedliwości”.

To jest rząd rządzący w Polsce – zauważył Mazurek.

Tak, ale to, że to jest rząd PiS, to nie znaczy, że ja mam słuchać i uważać, że wszystko, co robi ten rząd jest dobre – oświadczyła wicemarszałek Sejmu.

Przypomnę pani, kiedy Wy będziecie rządzić – odparł dziennikarz.

Mazurek przypomniał też, że analogiczna sytuacja miała miejsce w przypadku Janusza Wojciechowskiego, któremu rok temu Julia Pitera i Róża Thun odmówiły poparcia w czasie wyborów na szefa Europejskiego Trybunału Obrachunkowego.

Warto przeczytać: Mazurek zadaje niewygodne pytania Schetynie i przypomina popychaną przez Merkel Kopacz [WIDEO]

Podziel się