Szukaj

Mariusz Max Kolonko odpowiada na słowa Guya Verhofstadta w imieniu… polskiego prezydenta. To trzeba zobaczyć! [WIDEO]

25-11-2017 18:56
Mariusz Max Kolonko Fot. Mariusz Max Kolonko / Facebook / screen YouTube
Podziel się

Wypowiedź Guya Verhofstadta w Europarlamencie o uczestnikach Marszu Niepodległości wywołała prawdziwą burzę. Słowa byłego premiera Belgii skomentował Mariusz Max Kolonko. Dziennikarz powiedział, jak jego zdaniem polski prezydent powinien zareagować na takie skandaliczne ataki na polskich patriotów.

Po pierwsze Mariusz Max Kolonko zwraca uwagę, że odpowiedź powinna być w języku angielskim: Dlaczego tego Belga grają? Bo on mówi po angielsku - łamaną angielszczyzną, ale mówi – zauważa dziennikarz.

Kolonko sugeruje, co polski prezydent mógłby powiedzieć:

Panie Verhofstadt pan nie ma pojęcia, co Pan wygaduje. Pan nie może mówić w ten sposób o moim narodzie, ponieważ ja reprezentuję ten naród, ponieważ jestem prezydentem tego kraju.

Koniecznie przeczytaj: Marsz Niepodległości 2017. Tłumy ludzi i morze biało-czerwonych flag [Relacja FOTO +WIDEO]

Czytaj też: Obywatele RP chcieli zrobić zadymę i zakłócić Marsz Niepodległości. Nie wyszło. Do akcji wkroczyła policja [FOTO + WIDEO]

Ja nie pozwolę, żeby pan mówił w ten sposób o moim narodzie – panie premierze Belgii – były – panie europośle.

Pan nie wie, co Pan mówi, ponieważ my wiemy, co to jest nazizm. Polacy byli pierwszą i największą ofiarą faszyzmu i nazizmu, 6 mln Polaków zginęło na tej wojnie. Niech Pan nie śmie wyzywać naród polski od faszystów i nazistów.

Prawo jest zagrożone w Polsce? Naprawdę? My możemy mieć plakaty, jakie chcemy. Jeżeli ktoś niesie plakat „Śmierć wrogom Ojczyzny”, to co z tego? Ja powiem więcej, to samo. Powiem tutaj, w tym miejscu, w tym parlamencie: Śmierć wrogom Ojczyzny. A jeżeli macie z tym problem i jesteście wrogami mojej ojczyzny, to poniesiecie śmierć!

Cała wypowiedź Kolonki poniżej:

Warto przeczytać: Totalny odlot „Krytyki Politycznej”. Marsz Niepodległości jako… mroczny horror. Reakcje internautów absolutnie bezcenne [WIDEO]

Podziel się