Szukaj

Mariusz Max Kolonko o motywie działania Stefana W. „Proszę to sprawdzić, bo to jest bardzo ważny ślad” [wideo]

22-01-2019 18:07
Mariusz Max Kolonko Fot. Max Kolonko - MaxTV / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Mariusz Max Kolonko w swoim niedawnym videoblogu postanowił zabrać głos ws. zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dziennikarz zwrócił m.in. uwagę na fakt, że w mediach nikt nie pochyla się nad słowami, które wypowiedział Stefan W. tuż po dokonaniu zabójstwa. Tymczasem, w jego opinii, zamachowiec mógł wówczas ujawnić, dlaczego rzeczywiście zdecydował się na taki czyn.

W swoim komentarzu dziennikarz zwrócił uwagę, że w mediach głównego nurtu zupełnie lekceważy się to, co powiedział zamachowiec, zaś w jego opinii w tym właśnie momencie ujawnia, co spowodowało, że dopuścił się tego czynu:  

Nikt nie zwraca uwagi na to, co on powiedział scenie. Zarówno w TVN, jak i TVP w „Wiadomościach” nie widziałem, żeby ktoś powiedział , co on wtedy powiedział. Natomiast on powiedział, że w czasie, kiedy był  w więzieniu przez 5,5 roku był torturowany przez PO.(...) Zastanówcie się, ponieważ tu chodzi o motyw. On tam mówi o motywie.

Koniecznie przeczytaj: Nożownik ciężko ranił prezydenta Gdańska na finale WOŚP. Paweł Adamowicz był reanimowany [wideo+foto]

Czytaj też: Paweł Adamowicz zlecił przygotowanie specjalnego dokumentu. Wszystko z powodu obaw przed aresztowaniem

Podczas programu Mariusz Max Kolonko zaapelował również do śledczych, by dokładnie sprawdzili to, w jaki sposób leczono w więzieniu Stefana W.:

Ja proponuje, żeby ci wszyscy ludzie, którzy prowadzą to śledztwo, żeby sprawdzili to, jak ten człowiek był leczony na schizofrenie w więzieniu. Warto postawić pytanie: jak on był leczony? Czy był leczony przez ECT( elektrowstrząsy)? To jest bardzo bolesny i brutalny zabieg. To się zwykle dokonuje wtedy, kiedy jesteś pod narkozą. (…) To może być tortura. To jest bardzo ryzykowny zabieg. W takich sytuacjach człowiek może mieć nawet uszkodzony mózg. I ten człowiek zachowywał się, jakby miał część mózgu wyłączoną. (…) Proszę to sprawdzić, bo to jest bardzo ważny ślad, który mógłby tłumaczyć przyczynę tej tragedii.

Poniżej cała wypowiedź:

Warto przeczytać: Szef ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku został zatrzymany przez policję. Mężczyzna wprowadzał w błąd policję [wideo]

Podziel się