Szukaj

Niezwykle ostry komentarz Mariusza Maxa Kolonko. Wyjaśnił, dlaczego Żydzi oskarżają Polskę [wideo]

18-02-2019 18:30
Mariusz Max Kolonko Fot. Max Kolonko - MaxTV / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Mariusz Max Kolonko zamieścił w sieci nowe nagranie, w którym odniósł się do ostatnich doniesień medialnych dotyczących słów premiera Beniamina Netanjahu o „kolaboracji polskiego narodu z nazistami”. Jego zdaniem, za takie oskarżenia odpowiedzialni są również polscy politycy, którzy decydują się na kroki takie jak podpisanie wspólnej deklaracji, w której zawarto sformułowanie mówiące wprost o „Polakach mordujących Żydów”.

Przypomnijmy, że w czwartek „Jerusalem Post” poinformował, iż premier Benjamin Netanjahu podczas wizyty w naszym kraju powiedział, że „polski naród współpracował z nazistami w czasie Holokaustu”. Na doniesienia te zareagowały m.in polskie władze, które poprosiły o wyjaśnienie. Izraelski MSZ wydał oświadczenie, w którym tłumaczył, iż premier „mówił o Polakach, nie polskim narodzie czy państwie”.

Odnosząc się do tej wypowiedzi Beniamina Netanjahu, Mariusz Max Kolonko przypomniał, co zawarto we wspólnej deklaracji podpisanej przez szefów polskiego i izraelskiego rządu:

Koniecznie przeczytaj: Mariusz Max Kolonko o motywie działania Stefana W. „Proszę to sprawdzić, bo to jest bardzo ważny ślad” [wideo]

Czytaj też: Co naprawdę powiedział Netanjahu? Izraelska dziennikarka nie ma wątpliwości. Wymowne nagranie [wideo]

Uznajemy i potępiamy każdy indywidualny przypadek okrucieństwa wobec Żydów, jakiego dopuścili się Polacy podczas II Wojny Światowej.

Następnie wspomniał także, co mówił o podpisaniu tego oświadczenia w jednym z nagrań opublikowanych w ubiegłym roku:

Raptem powstaje deklaracja, najbardziej haniebna rzecz jaka mogła powstać. Oto im tylko chodziło, panie Kaczyński, gdzie jest Pana inteligencja? Chodziło im w całej deklaracji o to jedno zdanie, żeby Polacy przyznali, że mordowali Żydów. A tego odwrotnie nie ma, że Żydzi mordowali Polaków (…) Gdyby Netanjahu napisał: my przyznajemy, że Żydzi mordowali Polaków, to powiesiliby go na haku w Knesecie, a Wy żeście coś takiego zrobili. (...) Ja mówię, że oni zrobili to albo celowo, Kaczyński z Terleckim, albo to są zakamuflowani Żydzi, którzy na koniec swojego życia zrobili im prezent (…) Żydzi przez lata będą używali tej deklaracji i mówili: widzicie, mordowaliście nas, płaćcie. To jest takie sk****syństwo, że mnie szlag trafia.

Warto przeczytać: Wojciech Cejrowski o roszczeniach i atakach środowisk żydowskich: „To wina polskiej dyplomacji” [audio]

Podziel się