Szukaj

Niezwykle zaskakujące ustalenia. Mateusz Morawiecki jest... kuzynem Jarosława Kaczyńskiego!

09-12-2017 21:51
Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński
Podziel się

W związku z wyborem Mateusza Morawieckiego na szefa rządu media podają coraz to nowe ciekawostki dotyczące życiorysu polityka. Jednak rodzinne powiązania z prezesem PiS zapewne dla większości będą sporym zaskoczeniem.

Okazuje się, że Mateusz Morawiecki jest kuzynem Jarosława Kaczyńskiego – co prawda nie najbliższym, ale jednak. Jak to możliwe? Przyszły szef Rady Ministrów jest spowinowacony z prezesem Prawa i Sprawiedliwości poprzez męża swojej siostry, który jest „jest potomkiem Szymona Jakuba Olszowskiego z Olszowy herbu Prus, który z kolei jest praprapradziadkiem (od strony matki) Jarosława Kaczyńskiego herbu Pomian”. Szczegóły opisuje portal zapisz.org.

Koniecznie przeczytaj: Zaskakujące zachowanie Jarosława Kaczyńskiego. Podczas exposé zaczął… przesyłać „buziaki” [WIDEO]

Czytaj też: Absolutny hit dnia! Jarosław Kaczyński „przyłapany” w Sejmie na czytaniu Atlasu Kotów. Internet oszalał [WIDEO + FOTO]

„Siostra przyszłego premiera, Marta Morawiecka, wyszła za mąż za Marka Rudnickiego. Jego rodzicami są Janusz Jerzy Rudnicki, urodzony w 1931 w Poznaniu, oraz Maria Natalia Andrzejewska h. Nałęcz, urodzona w 1934 w Niegibalicach w woj. kujawsko-pomorskim. Rodzicami Marii Andrzejewskiej byli Michał Andrzejewski h. Nałęcz (urodzony w roku 1897, zmarły w roku 1979 w Opolu) oraz Maria Olszowska z Olszowy h. Prus (urodzona w roku 1906, zmarły w roku 1960 w Opolu).

Jej matką była z kolei Joanna Helena Kosińska z Kosianki h. Rawicz (1882-1965), „ojcem zaś – Stefan Zygmunt Olszowski z Olszowy h. Prus (1868-1940). Jego z kolei matką była Karolina Zabłocka z Bełchatowa h. Łada (1844-1886), a ojcem – Władysław Stanisław Kostka Olszowski z Olszowy h. Prus (1836-1929).”

Z kolei matka Władysława Olszowskiego – Agnieszka z domu Gurbska, poślubiła Szymona Jakuba Olszowskiego z Olszowy h. Prus. Z tego małżeństwa urodziło się ośmioro dzieci – „cztery córki i czterech synów”. – „Jednym z owych synów był wspomniany Władysław Olszowski, a jedną z córek – Julia Emilia Magdalena Olszowska z Olszowy h. Prus, pra-prababcia Jarosława Kaczyńskiego” - czytamy na stronie zapisz.org.

Warto przeczytać: Dlaczego Jarosław Kaczyński nie chciał współpracować z SB? Oto treść odręcznie napisanej notatki, jaką zostawił bezpiece [FOTO]

Podziel się