Szukaj

Martyna Wojciechowska: „W Brukseli, tuż pod nosem Parlamentu Europejskiego rekrutowani są przez ISIS młodzi ludzie”

15-09-2017 21:01
Martyna Wojciechowska Fot. Facebook / Martyna Wojciechowska
Podziel się

Znana podróżniczka Martyna Wojciechowska w czasie ostatniego wywiadu dla gazeta.pl powiedziała, że nagrywając materiał do programu „Kobieta na krańcu świata”, przyjrzała się zjawisku rekrutowania na terenie UE przyszłych członków ISIS.

Zajęłam się kwestią mieszkańców krajów Unii Europejskiej, którzy wyjechali na Bliski Wschód, żeby przyłączyć się do tzw. Państwa Islamskiego. Wybraliśmy się z kamerą do Molenbeek, dzielnicy Brukseli, skąd duża grupa młodych ludzi zasiliła szeregi ISIS – mówiła w czasie wywiadu dla „Gazety Wyborczej” Martyna Wojciechowska.

Jest to centrum Unii Europejskiej, dzielnica jest tuż pod nosem Parlamentu Europejskiego. Wystarczy jednak przejść przez most i zaczyna się inny świat – dodała.

Koniecznie przeczytaj: ISIS przyznało się do ataku w Las Vegas

Czytaj też: Atak z drona w ostatnim momencie przerwał publiczną egzekucję dwóch więźniów pojmanych przez ISIS [WIDEO]

Podróżniczka przyznała, że nie wie, czym jest spowodowane to zjawisko.

Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź, dlaczego dzieciaki wyjeżdżają z Niemiec czy Francji, porzucają wygodne życie i przyłączają się do ISIS. Wiadomo, że na terenie Belgii działa wielu sprytnych rekruterów, którzy wiedzą, jak manipulować młodymi ludźmi. Jedną z moich bohaterek jest dziewczyna, która pojechała do Syrii, tam zaszła w ciążę i wróciła do Europy. Za chwilę Europejczycy będą musieli się zmierzyć z większą liczbą osób takich jak ona, które wracają z wojny na Bliskim Wschodzie – mówiła Wojciechowska.

Dla gwiazdy TVN przyczyną bynajmniej nie jest islam.

To jest religia jak każda inna. Realne zagrożenie stanowi jej interpretacja. Terroryści nie potrzebują jednak szczególnej ideologii, by prowadzić swoją wojnę. Tak się złożyło, że ISIS do swoich celów instrumentalnie wykorzystuje islam. Ale tzw. Państwo Islamskie jest tworem, który nie ma nic wspólnego z religią – stwierdziła podróżniczka.

Cały wywiad tutaj.

Jak widać, kolejna gwiazda kierując się poprawnością polityczną, mimo oczywistych faktów, nie widzi żadnych związków między aktami terroru popełnianymi przez muzułmanów a wyznawaną przez nich religią. Nawet, jeżeli większość z nich mordując „niewiernych” krzyczy „Allah akbar” (Bóg jest wielki), a nazwa „Państwo Islamskie” już chyba w bardziej oczywisty sposób nie może podkreślić, że jednak właśnie o islam tutaj chodzi.

Zresztą, Martyna Wojciechowska nie pierwszy raz interpretuje pewne „różnice kulturowe” na swój sposób. W jednym z wcześniejszych wywiadów w dość kuriozalny sposób tłumaczyła obmacujących ją obcokrajowców. Więcej tutaj: Wojciechowska przyznaje, że była wielokrotnie molestowana przez obcokrajowców [WIDEO].

Warto przeczytać: Dżihadyści nagrali własną śmierć na polu walki. Przerażeni bojownicy ISIS krzyczeli ze strachu [WIDEO]

Podziel się