Szukaj

Chcieli użyć martwej wiewiórki, aby zniszczyć ministra Szyszko. Żałosna manipulacja została szybko wykryta [FOTO]

03-03-2017 12:46
Martwa wiewiórka w drzewie Fot. Antykler / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Fotografia przedstawiająca skuloną wiewiórkę w pniu drzewa, która została wczoraj opublikowana na Facebooku przez jednego z internautów, od razu wywołała lawinę krytycznych komentarzy wobec ministra Jana Szyszko i stała się „symbolem” „zła”, jakie niesie ze sobą ustawa o swobodnej wycince drzew na prywatnych posesjach.

Równie szybko wykryto, że zdjęcie jest manipulacją. Użytkownicy Twittera dotarli do materiału źródłowego, z którego wynika, że drzewo z wiewiórką znajduje się na terenie warszawskiego Parku Szczęśliwickiego - więc nie ma prywatnej posesji. Odpowiedzialność za wycinkę w miejscach publicznych, należących do miasta ponosi stołeczny ratusz, a więc urzędnicy podlegli Hannie Gronkiewicz-Waltz, która jest członkiem Platformy Obywatelskiej i w żadnej sposób jej działań nie można łączyć z wprowadzanymi przez PiS zmianami w prawie. Tym bardziej, że fotografię wykonano w połowie 2016 r., a więc przed przegłosowaniem ustawy o swobodnej wycince drzew.

Koniecznie przeczytaj: Oni tak na poważnie? Nowy spot KOD-u przeciw wycince drzew [WIDEO]

Czytaj też: Tomasz Siemoniak krytykuje ustawę o wycince drzew, podpierając się zdaniem... Jarosława Kaczyńskiego [WIDEO]

To nie jednak wszystkie manipulacje dotyczące osławionej już wiewiórki. Internauci dotarli do drzewa z martwym zwierzęciem, ale pokazanym z szerszej perspektywy. Okazuje się, że nie zostało ono nawet ścięte, a jedynie brakuje spróchniałej gałęzi.

Warto przeczytać: Była wiewiórka, jest #KiełbasaGate. Czyli co Duda jadł w piątek? Interweniowała nawet Kancelaria Prezydenta… [FOTO]

Podziel się