Szukaj

Polacy nie zawiedli. Tłumy protestujących na marszu przeciw roszczeniom żydowskim [wideo+foto]

11-05-2019 16:44
Marsz przeciw 447 Fot. Witold Tumanowicz / Twitter.com / Twitter
Podziel się

W sobotę o godz. 14:00 przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie rozpoczął się marsz pod hasłem „Stop 447”. Manifestanci wzywali m.in. do wdrożenia zapisów prawnych, które ochronią nasz kraj przed roszczeniami żydowskimi. Według organizatorów (środowisk narodowych) w wydarzeniu wzięło udział ok 20 tys. osób.

Jak widać na zdjęciach i nagraniach publikowanych w mediach społecznościowych, uczestnicy mieli ze sobą biało-czerwone flagi oraz transparenty z hasłami sprzeciwiającymi roszczeniom żydowskim. W proteście udział wzięli m. in. liderzy Konfederacji. 

Protestujący wyrażali swój sprzeciw wobec „ustawy 447” dotyczącej odszkodowań za mienie bezspadkowe ofiar Holokaustu. W ostatnich dniach zarówno premier, jak i prezes PiS zapewniali, że przepisy nie zagrażają Polsce, jednak zapewnienia te nie wszystkich przekonały.

Koniecznie przeczytaj: Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki o przyjęciu antypolskiej ustawy 447. „To kuriozum w skali świata” [wideo]

Czytaj też: Manifestacja pod ambasadą Izraela w Warszawie nie odbędzie się. Zablokował ją wojewoda mazowiecki [WIDEO]

Jak wynika z relacji mediów, manifestanci wyrażali swój sprzeciw również przed ambasadą Stanów Zjednoczonych. 

Warto przeczytać: Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę 447. Bardzo wymowne komentarze znanych polskich publicystów

Podziel się