Szukaj

Mariusz Błaszczak ostrzega przed chuliganami z KOD-u

28-09-2016 12:28
Marsz Niepodległości 2015 w Warszawie Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak uważa, że 11 listopada „może dojść do rozróby”. Według niego prowokacje mogą przeprowadzić członkowie Komitetu Obrony Demokracji. Mateusz Kijowski zapowiedział już jakiś czas temu organizację marszu KOD-u i opozycji z okazji Święta Niepodległości, który miałby stanowić alternatywę dla Marszu Niepodległości. Błaszczak twierdzi, że środowiska związane z KOD-em wyraźnie nawołują do konfrontacji.

Minister spraw wewnętrznych, odnosząc się do zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego 11 listopada, wyraził swoje zaniepokojenie i powiedział, że prawdopodobnie w Warszawie dojdzie do zamieszek, wywołanych z inicjatywy członków KOD-u i środowisk ich popierających. Dodał też, że według niego władze stolicy nic nie zrobią, aby zapobiec konfrontacji:

Wszystko w ręku Gronkiewicz-Waltz. Jako prezydent Warszawy ma wpływ na trasy przemarszu 11 listopada. Spodziewam się, że nic nie zrobi w tej sprawie, a może nawet będzie starała się doprowadzić do konfrontacji – powiedział w „Kwadransie politycznym” (TVN) Błaszczak.

Koniecznie przeczytaj: Znamy trasy wszystkich marszów, które przejdą 11 listopada. KOD ma powody do zmartwień

Czytaj też: Błaszczak o liście policjantów ws. pseudokibiców

Szef MSWiA dodał też, że KOD celowo dąży do sprowokowania zamieszek, bo jest to w ich interesie politycznym:

Na te manifestacje przychodzi coraz mniej ludzi. Ich odezwy, które można było przeczytać ostatnio w internecie czy na portalach społecznościowych, nawiązują do konfrontacji. Na tym polega zagrożenie, że może dojść do rozróby – powiedział minister.

Błaszczak zaznaczył też, że to nie organizatorzy Marszu Niepodległości nawołują do wywołania konfliktu, ale opozycja i KOD:

My jesteśmy spokojni. Ta agresja płynie z tamtej strony. Ta draka, którą planują na 11 listopada (marsz KOD-u), ma służyć zagranicy. Poczytajmy sobie, pośledźmy Twittera. Oni planują drakę – dodał Błaszczak.

Warto przeczytać: Błaszczak interweniował w sprawie kibiców i… ostro skrytykował prezydenta!

Podziel się