Szukaj

Zamiast renty w wysokości 7650 zł Maria Kiszczak dostanie… 1300 zł

10-12-2016 15:29
Maria Kiszczak Fot. pudelek.tv / YouTube / screen YouTube
Podziel się

„Fakt” powołując się na informacje uzyskane od rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomieja Misiewicza, poinformował, że wdowa po gen. Czesławie Kiszczaku nie będzie już otrzymywać tak wysokiej rety jak do tej pory.

Maria Kiszczak obecnie otrzymuje rentę w wysokości 7650 zł miesięcznie. Po wejściu w życie nowelizacji ustawy dezubekizacyjnej jej świadczenia ulegną znacznemu zmniejszeniu i wdowa po generalne Czesławie Kiszczaku będzie dostawać 1300 zł miesięcznie.

Zmieniona ustawa wchodzi w życie 1 stycznia 2017 r., jednak obniżenie wysokości świadczeń emerytalnych i rentowych nastąpi dopiero z początkiem października przyszłego roku.

Koniecznie przeczytaj: Wdowa po Kiszczaku z oburzeniem komentuje odebranie mu stopnia generalskiego: „To przerażająca decyzja” „Mój mąż był polskim bohaterem” [WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru i Grzegorz Schetyna krytycznie o odebraniu stopni generalskich Jaruzelskiemu i Kiszczakowi [WIDEO]

Przypomnijmy, że wdowa po gen. Kiszczaku już kilka miesięcy temu, kiedy zaczęto mówić o obniżeniu byłym SB-kom emerytur i świadczeń rentowych stwierdziła, że za „2 tys. zł nie da się wyżyć”.

Nie umniejszajcie emerytur i rent ludziom, którzy pracowali dla Polski i jej służyli! Mąż był bohaterem, miał wielkie zasługi dla kraju, był patriotą, a teraz rząd chce obniżać nam emerytury! - mówiła w czerwcu Maria Kiszczak w wywiadzie dla „SuperExpressu”.

To jest przerażający pomysł rządu. Za taką kwotę nie da się wyżyć. Trzeba przecież utrzymać dom, opłacić rachunki, które są bardzo wysokie – dodała.

Warto przeczytać: Olbrychski sugeruje, że Macierewicz powinien odebrać stopnie generalskie Kościuszce i Andersowi [WIDEO]

Podziel się