Szukaj

Kompromitacja posła PiS. Nie wiedział za czym głosował? „Jak to nie zmienili?!” [WIDEO]

01-12-2016 10:20
Marek Suski, PiS Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Gościem radiowej Trójki był Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Polityk pytano m.in. o reformę podatkową wdrażaną przez ministra finansów Mateusza Morawieckiego. Okazuje się, że poseł PiS nawet nie wiedział za jakimi zmianami głosował w parlamencie.

W Sejmie przegłosowano ostatnio podniesienie kwoty wolnej od podatku do 6,6 tys. zł. Jest to maksymalna kwota odliczenia, z jakiej może skorzystać części obywateli, dla lepiej zarabiających (powyżej 127 tys. zł rocznie) to zwolnienie zostało całkowicie zlikwidowane – a więc de facto oznacza to dla tej grupy osób podniesienie podatków. Jednocześnie nie zmieniono przywilejów, jakie mają posłowie i senatorzy, którzy w skali roku mogą pomniejszyć swój podatek o kwotę rzędu 30 tys. zł. W czasie głosowanie w Sejmie odrzucono poprawki zgłaszane przez posłów Kukiz’15, którzy domagali się wyrównania kwoty wolnej od podatku do takiego samego poziomu dla wszystkich obywateli.

Koniecznie przeczytaj: Kwota wolna od podatku w 2017 r. bez zmian. PiS złożył projekt w Sejmie

Czytaj też: Kwota wolna od podatku tylko dla zarabiających mniej niż 7,2 tys. zł

Jak to nie zmieniono? - pytał wyraźnie zdumiony Suski.

Myślałem, że po tych zmianach wszyscy będą teraz jednakowo traktowani – dodał poseł PiS, jeszcze bardziej się kompromitując.

Dziennikarz prowadzący wywiad wyprowadził go z błędu, powołując się przy tym na wypowiedź wicepremier Morawieckiego, który niedawno stwierdził, że posłowie i senatorowie „ciężko pracują” oraz mają niskie zarobki, więc im się należy wyższa kwota wolna od podatku.

Warto przeczytać: Morawiecki: kwota wolna od podatku nie dla wszystkich

Podziel się