Szukaj

Marek Jakubiak miażdży posła Platformy Obywatelskiej ws. uchodźców [WIDEO]

25-06-2017 20:04
Marek Jakubiak i Marcin Kierwiński Fot. Endecja / facebook
Podziel się

„To my mamy decydować, kogo przyjmować, a nie Angela Merkel czy jakiś tam Macron” – mówił poseł Kukiz`15 podczas dyskusji na temat przyjmowaniu imigrantów.

W studiu TVP Info Marek Jakubiak i Marcin Kierwiński z PO spierali się o kwestię relokacji uchodźców.

Poseł Kukiz`15 dobitnie powtórzył, że decyzja o przyjmowaniu bądź nie imigrantów powinna należeć do rządów narodowych, nie może być narzucana przez Komisję Europejską.

Skoro Niemcy zamówili sobie imigrantów, to niech ich teraz biorą – mówił Jakubiak.

Przekonywał też, że Polska jest otwarta na przybyszów, o czym świadczy choćby liczba ponad 300 tysięcy obcokrajowców z 82 krajów zarejestrowanych w ubiegłym roku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Koniecznie przeczytaj: Poseł Kukiz’15 nie wytrzymał. Na zachowanie protestujących zareagował wymownym gestem „Straty były po obu stronach” [WIDEO]

Czytaj też: Marek Jakubiak bez ogródek o imigrantach [WIDEO]

Przyjmujemy cudzoziemców, ale takich, którzy chcą pracować na nasze PKB – przekonywał.

 

W dalszej części dyskusji polityk PO próbował znów nawiązać do woli przyjęcia przez władze Sopotu syryjskich sierot, na co miał nie pozwolić rząd. W tym momencie nie wytrzyma nawet prowadzący program.

Znowu mówi pan o „10 sierotach z Aleppo”, chociaż Polsat już przeprosił za tego fake newsa – przypomniał Kierwińskiemu dziennikarz.

Warto przeczytać: Marek Jakubiak stanowczo: „Prezydent Warszawy powinna się podać do dymisji”. Ale nie wierzy, że to nastąpi [WIDEO]

Podziel się