Szukaj

Andrzej Rozenek ostro zaatakował prezydenta Andrzeja Dudę. Stanowcza odpowiedź Marka Jakubiaka [wideo]

14-08-2018 15:01
Marek Jakubiak Fot. wSensie.tv / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Do niezwykle ostrej dyskusji doszło podczas poniedziałkowego programu „Tak czy Nie” prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę. Goszczący w studio kandydat SLD na prezydenta Warszawy Andrzej Rozenek w skandalicznych słowach zaatakował prezydenta Andrzeja Dudę. Jego wypowiedź dosadnie skomentował drugi z zaproszonych polityków Marek Jakubiak.

W trakcie programu polityk SLD został zapytany o to, dlaczego żaden przedstawiciel z jego partii nie uczestniczył w poniedziałkowych rozmowach z prezydentem Andrzejem Dudą dotyczących zmiany ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Andrzej Rozenek stanowczo odpowiedział: 

Dlaczego nas nie było u prezydenta? Dlatego, że uważam, i myślę, że SLD też tak uważa, że z terrorystami się nie negocjuje. Jest taka stara zasada, bardzo dobra zresztą, specjalsów amerykańskich.

Koniecznie przeczytaj: To trzeba zobaczyć. Świetna riposta Marka Jakubiaka w odpowiedzi na żądania o delegalizację ONR [wideo]

Czytaj też: Joanna Schmidt w absurdalny sposób tłumaczyła przewóz ludzi w bagażniku. Dziennikarz szybko zripostował [wideo]

Prowadząca program nie mogła uwierzyć, w to, co usłyszała i zapytała:

Czy pan mówi teraz o głowie państwa, przepraszam? 

Polityk SLD wówczas odparł:

Mówię o ludziach, którzy łamią konstytucję, łamią demokrację, niszczą prawo w Polsce. Z nimi nie powinno się debatować i dyskutować na temat prawa.

Wówczas Agnieszka Gozdyra zapytała go, czy ma szacunek do urzędu prezydenta Polski. Wtedy polityk stwierdził, iż według niego ważniejszym pytaniem jest, czy głowa państwa potrafi szanować swój urząd i konstytucję: 

Jeśli prezydent konstytucję łamie, to okazuje kompletny brak szacunku dla siebie, dla Polski i dla Polaków.Nie wyobrażam sobie, abym mógł usiąść przy jednym stole z osobą, która tak brutalnie łamie konstytucję, ustawę zasadniczą, która jest fundamentem prawa w Polsce.

Jego wypowiedź dosadnie skomentował goszczący w studio Marek Jakubiak:

SLD, jak dostało 10%, to lewituje. Odlatuje totalnie, gdzieś w kosmos. Powiem szczerze, że niepokoi mnie fakt brutalizacji języka, który SLD ostatnio ujawnia, radykalizuje. Chcą być bardziej totalni od totalnej opozycji (...) Nie wiem, jak można zgwałcić konstytucję, czy ją podeptać. (...) Można jej nie przestrzegać. Ale konstytucje wyście panie pośle napisali tak, że kilkudziesięciu przypadkach jest napisane „może” albo „niezwłocznie”. Tak żeście konstytucję napisali. 

Nagranie można zobaczyć: TUTAJ

Warto przeczytać: „Prezydencie, zamykają zakład, 230 osób straci pracę”. Andrzej Duda: „Otworzą następny” [wideo]

Podziel się